Performancing Metrics

جنگ جهانی سوم ۱۲ آبان آغاز می‌شود | اتاق خبر
کد خبر: 458716
تاریخ انتشار: 8 آبان 1402 - 15:29
حدود 6 ماه قبل، ویدیویی بحث‌برانگیز در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد. یکی از کاربران از دستیار هوش مصنوعی الکسا پرسیده بود که جنگجهانی سوم چه زمانی آغاز می‌شود؟

به گزارش اتاق خبر به نقل از  جهان صنعت نیوز، حدود ۶ ماه قبل، ویدیویی بحث‌برانگیز در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد. یکی از کاربران از دستیار هوش مصنوعی الکسا پرسیده بود که جنگجهانی سوم چه زمانی آغاز می‌شود؟  الکسا در پاسخ گفته بود: جنگ جهانی سوم در ساعت ۶ بعد از ظهر روز ۲۳ نوامبر ۲۰۲۳ (۲ آذر ۱۴۰۲) و با حمله موشکی روسیه به آلمان آغاز می‌شود.

به بهانه‌ی نزدیک شدن تاریخ پیشگویی الکسا درباره جنگ جهانی سوم و وقوع جنگ میان حماس و اسرائیل، از ChatGPT 3.5 پرسیدیم که آیا به جنگ جهانی سوم نزدیک هستیم یا نه؟ پیش‌بینی هوش مصنوعی این‌چنین بود: 

 ارزیابی زمان وقوع و نزدیکی جنگ جهانی سوم یک کار پیچیده و نامشخص است. آخرین به‌روزرسانی پایگاه دانش من در سپتامبر ۲۰۲۱ صورت گرفته و تا آن زمان، جهان در حال تجربه تنش‌های ژئوپلیتیکی، درگیری‌های منطقه‌ای و چالش‌های دیپلماتیک بود. با تمام این‌ها امّا پیش بینی وقوع یک جنگ جهانی با قطعیت قابل اتکّا، چالش‌برانگیز است.
 

جامعه بین‌المللی به‌طورکلی می‌کوشد تا از راه دیپلماسی، اتحادیه‌ها، سازمان‌های بین‌المللی (مانند سازمان ملل متحد) و مذاکرات دیپلماتیک از درگیری‌های جهانی در مقیاس گسترده جلوگیری کند. درس‌های آموخته شده از جنگ‌های جهانی ویرانگر قرن بیستم، اهمیت حل درگیری از طریق راه‌‌حل‌های صلح‌آمیز را تقویت کرده است.

تداوم نظارت بر تحولات جهانی، حمایت از تلاش‌های دیپلماتیک و ترویج همکاری‌های بین المللی برای جلوگیری از تشدید درگیری‌ها و وقوع یک جنگ جهانی ضروری است. امید این است که کشورها برای حل اختلافات و حفظ صلح و ثبات در مقیاس جهانی به همکاری با یکدیگر ادامه دهند. با این‌حال، پتانسیل درگیری‌ها و بحران‌ها همیشه وجود دارد و هوشیاری و دیپلماسی را در روابط بین‌الملل ضروری می‌کند.

 

 
نظرات
ADS
ADS
پربازدید