اختلاس و فساد مالی بانکهای کشور را احاطه کرده است | اتاق خبر
کد خبر: 5479
تاریخ انتشار: 28 شهریور 1390 - 06:47

اتاق نیوز ـ عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه سیستم بانکی کشور فسادآور شده است، اظهار کرد: در حال حاضر نظام بانکی به نفع عامه مردم فعالیت نمی کند و باید این رویه به نفع مردم تغییر پیدا کند.

عزت یوسفیان نماینده مردم آمل در مجلس در گفت و گو با خبرنگار اتاق نیوز افزود: برای اصلاح امور بانک ها لازم است نگاه آنها به مشتریان و مردم تغییر پیدا کرده برای اشتغالزایی،کارآفرینی و ... تسهیلات بانکها مصروف شود درحالیکه اینطور نبوده و در حال حاضربر بانکها این امر حام نیست.

وی سیستم بانکی کشور را فسادآور توصیف و تصریح کرد:شرایط حاکم بر بانکها به گونه ای شده است که هرگونه فعل وانفعالاتی در آن می توان انجام دادو این امر در جهت خدمت رسانی به عامه مردم نیست.

این نماینده مردم در مجلس عنوان کرد: سیستم بانکی کشور را نه تنها به نفع مردم نمی دانم بلکه خدمت رسانی به عده خاص که رانت دارند می دانم.

وی با اشاره به اینکه در چنین سیستمی نظارت معنا و مفهوم خود را از دست می دهد اذعان کرد:نظام نظارت بر بانکها در صورتیکه بخواهد در چنین شرایطی کار انجام دهد در باتلاق فرو خواهد رفت .

یوسفیان همچنین گفت:البته تمامی افرادیکه در سیستم بانکی مشغول به کار هستند فاسد نیستند اما کیفیت سیستم بانکی طوری شده است که تولید فساد می کند.

 

وی با اشاره به اینکه در چنین سیستمی دستگاههای نظارتی ذوب خواهند شد، تاکید کرد: لزوم اصلاحات در شبکه بانکی کشور به شدت احساس می شودو در تغییرات آن تمامی دستگاهها بایدتوامان فعالیت کنند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس اظهار کرد:مجلس به تنهایی حتی اگر تمام قوای خود را بکارگیرد تا ریشه فساد مالی و بانکی را ردیابی و از اقدامات اینچنینی جلوگیری کند نخواهد توانست چراکه عمق این فساد زیاد شده است.

به گفته وی، قوه قضائیه نیز اگر بخواهد به تنهایی جلوی اختلاس ها و دست های پنهان و آشکاری که در اتفاقات اینچنینی دست دارند را رو کند نخواهد توانستچراکه سیل ویران گر حاکم بر بانکها آنرا خواهد برد.

وی تاکید کرد:نظام بانکی بطور کلی باید تغییر کرده و اصلاح شود نه فقط بخش نظارت که تمامی بخش های فعال در نظام بانکی باید تغییر یابد تا اختلاس های اینچنینی فضای اقتصادی کشور را مسموم نکند.#

کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید