امیر منصور آریا دستگیر شد | اتاق خبر
کد خبر: 5482
تاریخ انتشار: 28 شهریور 1390 - 06:53

سخنگوی اقتصادی دولت از دستگیری متهم اصلی اختلاس بزرگ ( امیر منصور آریا) خبر داد و گفت: رسانه‌ها موضوع را از باب اطلاع‌رسانی هیجانی خارج کنند.

اتاق نیوزـ سید شمس‌الدین حسینی در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که آیا خروج بخشی از منابع 3 هزار میلیارد تومانی از کشور صحت دارد یا نه؟ تصریح کرد: این موضوع صحیح نیست و به زودی اطلاع‌رسانی در این خصوص انجام می‌دهیم.

وی با تاکید بر اینکه متهم اصلی اختلاس بزرگ دستگیر شده است، البته من در جریان جزئیات دستگیری افراد نیستم؛ ولی ظاهرا متهم اصلی پرونده اگر همین فرد (امیرمنصور آریا) باشد، دستگیر شده است.

حسینی در پاسخ به این  سئوال که آیا عمده‌ای از منابع مذکور متعلق به بانک ملی بوده است که از این بانک خارج شده است، گفت: خیر. توضیحات بیشتری در این خصوص باید ارایه شود،

همچنین  محسنی‌اژه‌ای هم از دستگیری 19 نفر در ارتباط با پرونده اختلاس سه هزار میلیاردی خبر داد.

محسنی اژه‌ای تصریح کرد: متاسفانه برخی دلال‌ها و کسانی که در مظان اتهام قرار دارند و هنوز دستگیر نشده‌اند، به دنبال زد و بندهای مجدد با برخی بانک‌ها هستند که باید از همین‌جا به آنان هشدار بدهم که هر اقدامی علیه این پرونده انجام دهند، تخلف است و تحت تعقیب قرار خواهند گرفت.

اما در حالي كه حسيني خبر خروج پول‌هاي اختلاس شده از كشور را تكذيب كرد، در همين حال رييس كل بانك مركزي نيز اعلام كرد كه دارايي‌هاي شرکت "اميرمنصور آريا" بلوکه شده است.

به گفته بهمني شركت امير منصور آريا بيش از 38 کارخانه دارد که سه کارخانه را هم همين اخيرا خريداري کردند که بايد به آن رسيدگي بيشتري شود.

پيشتر پيمان نوري، رييس سازمان خصوصي‌سازي نيز به ايسنا اعلام كرده بود كه از 30 ارديبهشت 88 تا دوم خرداد 89 مجموعا بخش يا کل سهام چهار شرکت به مجموعه سرمايه‌گذاري منتسب به امير منصور آريا واگذار شد. اين مجموعه‌ها شامل 94.96 درصد از سهام ماشين‌سازي لرستان، 95.2 درصد از سهام گروه صنعتي فولاد ايران، 95 درصد از سهام مهندسي خط و ابنيه فني راه آهن (تراورس) و 39.5 درصد از سهام فولاد اکسين بوده است.

امیرمنصور آریا کیست؟

جالب است بدانيد شركت توسعه سرمايه‌گذاري امير منصور آريا كه اين روزها اخبار اختلاس 2800 ميليارد توماني آن فضاي اقتصادي كشور را تحت تاثير خود قرار داده، در سال مالي 1388 توانسته بود عنوان سي‌وچهارمين شركت بزرگ ايران را از آن خود كند.

در رده‌بندي 100 شركت برتر ايران در سال گذشته شركت توسعه سرمايه‌گذاري امير منصور آريا با فروشي معادل 12 هزار و 778 ميليارد ريال در سال مالي 88 موفق شده بود، با صعود چشمگير 88 پله‌اي عنوان سي‌وچهارمين را در بين بزرگترين شركت‌هاي ايران به خود اختصاص دهد.

فروش اين شركت در سال مالي 1387 تنها دو هزار و 156 ميليارد ريال بود و اين شركت در رده‌بندي قبلي شركت‌هاي بزرگ ايران رتبه 122 را به دست آورده بود. به اين ترتيب مي‌توان نتيجه گرفت كه فروش اين شركت ظرف يك سال مالي پنج برابر شده است.

جالب اينجاست كه عمده تخلفات شركت توسعه سرمايه‌گذاري امير منصور آريا نيز در همين مقطع زماني كه اين شركت به جمع 100 شركت برتر ايران پيوست، رخ داده است.

شرکت توسعه سرمايه‌گذاري امير منصور آريا هلدينگي بوده كه شرکت‌هاي زيرمجموعه آن در زمينه‌هاي مختلفي مانند صنايع غذايي، فلزي، معدني، شيميايي، برق، خدمات مهندسي، مشاوره، ماشين‌سازي و غيره فعاليت دارند.#

کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید