آغاز اخراج مرحله ای کارمندان اتاق ایران ؛ واحد خبر منحل شد! | اتاق خبر
کد خبر: 6130
تاریخ انتشار: 31 شهریور 1390 - 22:06

علی درستکار که دو سال پیش با دعوت نهاوندیان و حفظ سمت در صدا و سیما به بزرگترین نهاد مدنی بخش خصوصی کوچ کرد در جریان اوج انتخابات اتاق ایران نقش آفرینی بالایی از خود نشان داده و حتی ریاست ستاد انتخاباتی  نهاوندیان را بر عهده گرفته بود با ارتقای جایگاه پاداش خود را از نهاوندیان گرفت . وی که پیش از انتخابات نیز تحت فشار رسانه ها  قرار گرفته و به نوعی سوژه خبری مطبوعات شده بود ؛تلافی حاشیه سازی های خود برای نهاوندیان را با اخراج خبرنگاران روابط عمومی  گرفت.

به گزارش اتاق نیوز ـ با وجود اینکه در 48 ساعت گذشته فشارهای رسانه ای و حتی داخلی درباره اخراج فله ای کارکنان قدیمی  اتاق ایران  مطرح بود آخرین خبرها از شروع اخراج مرحله ای کارکنان با اخراج 4 کارمند در پایان وقت اداری روز پنج شنبه 31 شهریور حکایت دارد.

به گفته منابع آگاه در اتخاذ این تصمیم اعضای هیات رییسه ، رییس و دبیرکل اتاق ایران نقش مستقیم داشته و در مرحله نخست کارمندان واحد خبر اتاق ایران را اخراج کرده اند.

بیانیه نهاوندیان درباره اخراج کارمندان

همچنین درستکار به عنوان مدیر روابط عمومی بدون کارمند اتاق ایران نیز اطلاعیه ای را مبنی بر تایید و ادامه فرآیند اخراج بر روی خروجی سایت اتاق ایران قرار داده است که در زیر می خوانید:

در پی اخبار، تحلیل های درست و نادرست و پرسش هایی که درباره تعدیل نیرو در اتاق ایران و به ویژه روابط عمومی از سوی رسانه های مختلف از روز یکشنبه، 27 شهریور سال جاری، که ناشی از یک ناهماهنگی بود، مطرح شد، مدیرکل روابط عمومی اتاق ایران، توضیحاتی را بدین شرح اعلام کرد:

از اواخر دور ششم هیات نمایندگان اتاق ایران، نقش این نهاد به عنوان مشاور قوا و بر اساس تکالیف و وظایف قانونی خود، جان بیشتر و جدیت بارزتری یافت. با آغاز دوره هفتم و دیدارهای اختصاصی هیات رئیسه های اتاق های ایران و تهران، با روسای قوا و نیز مقام معظم رهبری، بر اساس تصریحات هریک از ایشان، تکالیف و تعهداتی برای این نهاد، ایجاد شد که مستلزم شتاب بیشتر، کیفیت بالاتر بدنه اجرایی و دانایی و توانایی بیش از پیش این مجموعه کهن اقتصاد مردمی ایران است.

پس از انتخابات 25 خرداد و آغاز دوره هفتم، اتاق ایران، در مواضع مختلف، صریحا موضوع بازمهندسی ساختار اداری و پرسنلی اتاق را مطرح و در جلسات محدودتر با مدیران، در سطوح مختلف اتاق، به ایشان تکلیف گردید تا این موضوع را پیگیری و برای اقدام، دست به کار شوند.

در این میان اداره کل روابط عمومی و انتشارات اتاق ایران، نمودار ساختار جدید خود، مبنی استقلال انتشارات و توسعه آن در حد مرکز نشر و امور فرهنگی، به عنوان نهاد مستقل تحت نظارت اتاق ایران و چند تغییر دیگر را به مدیریت عالی اجرایی اتاق ارائه نمود. روشن است که لازمه اجرای چنین ساختاری، جابه جایی، حذف و یا افزایش نیروی انسانی موجود که عمدتا بر اساس نیازها و کارکردهای چند دهه پیش اتاق ایران انتخاب، استخدام و جاگذاری شده اند، است.

کارکنان روابط عمومی اتاق ایران، عمدتا با تغییرات جزئی در شرح وظایف خود، حضور خود را ادامه خواهند داد. گروهی به مجموعه نوپای مرکز نشر و امور فرهنگی منتقل شده اند و تعداد انگشت شماری بر اساس عرف جاری اداری، پس از پایان قراداد همکاری خود، خاتمه حضور خواهند داد. به یقین در این مسیر، به موارد انسانی، اداری و حقوقی، عنایت حداکثری ممکن برای تامین رضایت نسبی همکاران شده و خواهد شد.

از عموم رسانه ها و مخاطبان هوشمند آن ها، انتظار می رود تا با درک اهمیت و میزان ارزش هر موضوع، در سطح درون سازمانی یا ملی، توجه و اعتنای خود را مدیریت نموده و به منافع عمومی جامعه و عزت ملی ایران عزیز و نیز مسئولیت اجتماعی و حرفه ای خود که سرمایه ای بی بدیل است، توجه کافی نمایند.

 

کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید