ابلاغ بسته حمایت از تولید به گمرکات | اتاق خبر
کد خبر: 636
تاریخ انتشار: 7 خرداد 1390 - 10:56

رئیس کل گمرک خبر داد:

ابلاغ بسته حمایت از تولید به گمرکات 

    رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران از ارایه تسهیلات گمرکی به صادرکنندگان کالا در مراغه خبر داد و گفت: بسته حمایت از تولید به گمرکات کل کشور ابلاغ شده است.

به گزارش  اتاق نیوز به نقل از خبرگزاری مهر، عباس معمارنژاد در مراسم افتتاح ترمینال صادرات ترانزیت کالا و سوخت در مراغه با اشاره به سال نامگذاری جهاد اقتصادی از سوی مقام معظم رهبری گفت: جهاد اقتصادی در گمرک جمهوری اسلامی ایران با دو هدف کاهش زمان و کاهش هزینه هزینه انجام مراحل و تشریفات گمرکی انجام می‌شود.

رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی ایرن با تأکید بر اقدام مهم افتتاح ترمینال ترانزیتی کالا در مراغه افزود: در راستای این دو هدف استقرار گمرک در منطقه ویژه اقتصادی مراغه زمان و هزینه‌های تشریفات گمرکی را کاهش و به صادرکنندگان کالا تسهیلات ارائه خواهد داد.

وی با اشاره به برنامه‌های دولت در خصوص افزایش حجم ترانزیت از 10 میلیون تن به 30 میلیون تن تصریح کرد: یکی از مهمترین زیرساخت‌های لازم برای افزایش حجم ترانزیت و ایجاد ترمینال‌های ترانزیتی و ترانشیپی کالا در کشور ،توسعه حمل‌ونقل ترکیبی است.

رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران با تأکید براینکه استفاده از حمل‌ونقل ترکیبی در ترانزیت کالا مشکل قاچاق سوخت و کالا را کاهش خواهد داد افزود: گمرک به عنوان یکی از هفت محور طرح تحول اقتصادی برنامه‌های نوینی جهت استفاده از فناوری‌های ایکس ری در بنادر استفاده از افراد متخصص و اجرای قوانین و مقررات شفاف و تسهیل کننده را برای ارائه به صادرکنندگان کالا دارد.

معمارنژاد تصریح کرد: روز گذشته بسته ای به عنوان حمایت از تولید در گمرک تنظیم و به تمام گمرکات کشور ابلاغ شده است و گمرک جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد حداکثر تمهیدات لازم علی‌الخصوص ارزیابی در محل و استفاده از ضمانت‌نامه‌های تضمین بیمه‌ای را به صادرکنندگان کالا ارائه دهد.

وی گفت: افتتاح این ترمینال و ترمینالهایی از این دست بدون حضور و همکاری گمرک امکان عملیاتی شدن ندارد و گمرک جمهوری اسلامی ایران تمام تلاش خود را برای توسعه این ترمینال و ارائه تسهیلات به فعالان اقتصادی به کار خواهد گرفت.

معمارنژاد در پایان به آخرین آمار صادرات و واردات کالا در دو ماهه نخست سال 1390 اشاره کرد و افزود :صادرات غیرنفتی در دو ماهه اول سال 90 6.2 میلیارد دلار بوده است که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 34.5 درصد رشد داشته است.

رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران واردات کشور در دو ماهه اول سال 90 را 2 میلیارد دلار ذکر کرد که این رقم نسبت به سال قبل پنج درصد رشد داشته است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید