ضوابط جديد واردات کالا به گمرک ابلاغ شد | اتاق خبر
کد خبر: 639
تاریخ انتشار: 7 خرداد 1390 - 11:00

ضوابط جديد واردات کالا به گمرک ابلاغ شد

رييس کل سازمان توسعه تجارت ايران با اشاره به تفاهم‌نامه مشترک اين سازمان با سازمان استاندارد، اعلام کرد: ضوابط و استانداردهاي مورد نظر براي ورود کالا به گمرکات کشور ابلاغ شد.

به گزارش اتاق نیوز به نقل از ايسنا؛ صافدل در این نشست با بیان اینکه  اجراي تفاهم‌نامه مشترک سازمان توسعه تجارت با سازمان استاندارد و ايران کد در راستاي مديريت واردات به طور جدي در دستور کار قرار گرفته است، گفت: بر اين اساس واردات کالا به کشور بايد به گونه‌اي صورت گيرد که حقوق مصرف‌کننده به پشتوانه خدمات پس از فروش و حقوق دولت از محل واردات تامين شود.

وي با اشاره به اينکه هم‌اکنون فرآيندهاي اجرايي تفاهم‌نامه مورد نظر در حوزه مديريت واردات به دستگاه‌هاي ذي‌ربط اعلام شده است، افزود: بر اين اساس شرايط و استانداردهاي مورد نظر موسسه استاندارد براي ترخيص کالاهاي مختلف از سوي سازمان توسعه تجارت به گمرک ابلاغ شده است تا ورود کالاهاي فاقد کيفيت و استانداردهاي مورد تاييد به کشور متوقف شود.

صافدل به شابا گفت: بر اين اساس از اين پس استانداردهاي مورد تاييد براي ورود کالا به کشور نسبت به گذشته دايره وسيع‌تري از کالاها را مشمول مي‌شود

مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید