صادرات 50 میلیون دلاری مبلمان ایران | اتاق خبر
کد خبر: 64836
تاریخ انتشار: 31 خرداد 1393 - 11:20

اتاق نیوز - رییس اتحادیه تولید‌کنندگان و صادر‌کنندگان مبلمان ایران گفت: سال گذشته حدود 50 میلیون دلار صادرات و نزدیک به 5میلیون دلار واردات مبلمان داشتیم.

حسن احمدیان، رییس اتحادیه تولید‌کنندگان و صادر‌کنندگان مبلمان اظهار کرد: صادرات مبلمان در سال‌ گذشته چندین برابر در مقایسه با سال 91 افزایش داشت و از طرفی واردات در این مدت زمان چند برابر کاهش یافت.

وی افزود:‌ طی هماهنگی که با گمرک انجام شده ارزش واردات محصولات اصلاح شده و همین موضوع باعث شده واردکنندگان کالایی باکیفیت و مناسب وارد کنند و از تولید‌کنندگان حمایت می‌شود.

به گزارش ایسنا ، احمدیان یادآور شد: قیمت مواد اولیه، نیروی انسانی، نرخ حامل های انرژی، سرمایه گذاری، استهلاک دستگاه و تولید انبوه شش عامل تاثیر گذار در قیمت تمام شده کالا و محصولات نهایی است.

صادرات مبلمان بیشتر به کدام کشورها انجام می‌شود؟

وی در بخشی از سخنان خود با بیان اینکه بیشتر صادرات ما به کشور‌های عراق، ارمنستان، قزاقستان، تاجیکستان و افغانستان صورت می گیرد گفت: در برنامه داریم نمایشگاه‌هایی را در کشور‌های ارمنستان، اربیل، قزاقستان و آذربایجان برگزار کنیم .

وی در عین حال یادآور شد: در بخش مبلمان رشد صادرات خواهیم داشت به شرطی که روند حمایتی از این بخش ادامه یابد.

بزرگترین معضل و مانع پیش روی توسعه این صنعت چیست؟

رییس اتحادیه تولید‌کنندگان و صادر‌کنندگان مبلمان ایران بزرگترین معضل و مانع پیش روی توسعه این صنعت را عدم دسترسی آن به جریان پایدار و متنوع مواد اولیه با قیمت های موجود در بازارهای جهانی و عملیاتی کردن ظرفیت های خالی تولید در این صنعت عنوان کرد.

ضرورت کنترل واردات مبلمان و نظارت بر کیفیت آن‌

احمدیان همچنین بر کنترل واردات مبلمان و نظارت بر کیفیت آن‌ها تاکید کرده و ابراز کرد: حمایت از تامین مواد اولیه که با قیمت و تعرفه پایین به کشور وارد شود و برگزاری نمایشگاه توسط اتحادیه که جذب تجار خارجی را برای صادر‌کنندگان و حمایت از تولیدات داخلی داشته باشد از مهم‌ترین برنامه‌های ما محسوب می شود.

مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید