اقدامات موازی جگرمان را خون کرده است | اتاق خبر
کد خبر: 65230
تاریخ انتشار: 3 تیر 1393 - 23:23

اتاق نیوز - نایب رئیس اتاق اصناف ایران و رئیس اتاق اصناف مرکز استان فارس گفت: متاسفانه اقدامات موازی دستگاه‌های مختلف در ایجاد مراکز تجاری و راه‌اندازی غرفه‌ها و دیگر مسائل، جگرمان را خون کرده است.

هاشمی شامگاه دوشنبه 2 تیرماه در مراسم بزرگداشت روز اصناف، در شیراز گفت: ایجاد بعضی درآمدها نه تنها به نفع مردم نیست، بلکه به ضرر هم هست، این نیست که هر حرکتی که انجام می‌شود، منفعتی را برای شهر و مردم در پی داشته باشد.

وی با ابراز گلایه از ایجاد غرفه‌ها وبازارهای مختلف توسط شهرداری، میراث و سایر دستگاه‌ها در نقاط مختلف شهر، گفت: میراث فرهنگی اعلام کرده است که می‌خواهد غرفه‌های عرضه صنایع‌دستی بومی راه‌بیندازد، کدام صنایع‌دستی بومی، اکثر صنایع‌دستی موجود یا وارداتی از سایر کشورها است یا از نوع ارزان‌قیمت دیگر استان‌ها.

وی با بیان اینکه کسبه و اعضای اتاق اصناف، از مظلوم‌ترین گروه‌ها هستند، گفت: بی‌تردید اگر صبوری می‌کنند به واسطه تعهدی است که نسبت به نظام و ارزش‌های نظام اسلامی و مردم دارند، هست.

به گزارش ایسنا ، نائب رئیس اتاق اصناف ایران خاطرنشان کرد: مسائلی را به‌وجود می‌آورند که کنترل بازار را از ما گرفته است، به‌گونه‌ای شده که مردم گمان می‌کنند کسبه امین نیست، اما کسبه ما معتقد به دین است، به ارزش‌ها، پایبند به اصول نظام و معتقد به قرآن و آنچه در قرآن گفته شده است.

هاشمی با تصریح اینکه اصناف و کسبه بیش از همه افراد لطمات گرانی را متحمل می‌شود، گفت: کسبه بهتر از هر کس می‌داند که گرانی چه صدماتی به آنان و به جامعه وارد می‌کند. غرفه‌ها و بازارچه‌ها ایجاد شد تا عرضه کالا 15 درصد زیر قیمت باشد و ابزاری بشود برای کنترل قیمت‌ها، اما باید دید که قیمت‌های کالا در این بازارچه‌ها چگونه است.

نائب رئیس اتاق اصناف ایران تصریح کرد: امیدواریم کار اصناف براساس آنچه نظر رئیس جمهور و وزیر صنعت است، به اصناف سپرده شود.

مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید