هنوز سهم تولید از محل هدفمندی یارانه پرداخت نشده است | اتاق خبر
کد خبر: 68214
تاریخ انتشار: 25 تیر 1393 - 12:30

اتاق نیوز - رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت: هنوز هیچ مبلغی از محل درآمدهای هدفمندی یارانه ها به بخش تولید پرداخت نشده است.

 غلامحسین شافعی در گفت و گویی  با اشاره به ارایه بسته حمایتی دولت از بخش صنعت و تولید کشور تصریح کرد: انتظار بخش صنعت و تولید کشور در این مرحله از قانون هدفمندی یارانه ها این است که سهم تولید را به شیوه ای مناسب به این بخش اختصاص دهند.

بر اساس قانون هدفمندی یارانه ها، از محل درآمدهای حاصل از افزایش قیمت حامل های انرژی مبلغ 10 هزار میلیارد تومان سهم حمایت از تولید، بهبود حمل و نقل عمومی و بهینه سازی مصرف انرژی در نظر گرفته شده است.

شافعی با بیان اینکه پیشنهادات اتاق ایران در خصوص نحوه تدوین بسته حمایت از تولید به دولت ارایه شده است، اظهار داشت: اجرای صحیح و دقیق قانون بهبود فضای کسب و کار در کشور از جمله عمده ترین پیشنهاد اتاق در تدوین بسته حمایتی دولت بوده است.

رییس اتاق ایران تصریح کرد: اجرای قانون بهبود فضای کسب و کار از جمله مهمترین عاملی است که می تواند به تولید در کشور کمک کند.

شافعی با بیان اینکه از جزییات بسته حمایتی دولت اطلاع دقیق ندارد، گفت: رییس جمهوری به رییس دفتر خود دستور داده اند تا این موضوع به طور جدی پیگیری شود، ضمن اینکه از سوی دیگر دستور داده اند تفکیک بدهکاران بانکی صورت گیرد و اقدامات لازم در این خصوص انجام شود.

 به گفته رییس پارلمان بخش خصوصی، اتاق بازرگانی ایران نظرات خود را در خصوص شیوه تسویه معوقات و تفکیک بدهکاران بانکی ارایه کرده است.

کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید