بازار کشش افزایش قیمت را ندارد | اتاق خبر
کد خبر: 68223
تاریخ انتشار: 25 تیر 1393 - 12:36

اتاق نیوز - دبیر انجمن صنایع لوازم خانگی ایران با بیان اینکه بازار کشش افزایش قیمت را ندارد، گفت: طبق برنامه پنجم توسعه مجموعه لوازم خانگی مشمول قیمت گذاری نمی شود.

حبیب الله انصاری در گفت وگویی با بیان این که، قیمت گذاری دستوری در شرایط کنونی بازار پاسخگو نیست، افزود: وقتی عوامل تشکیل دهنده قیمت یک محصول متغییر است، چگونه می شود قیمت محصولی افزایش پیدا نکند، اما این بدان معنا نیست که شاهد افزایش قیمت در بازار خواهیم بود.

وی گفت: در حال حاضر از یک ثبات نسبی اقتصادی برخورداریم و واحدهای تولیدکننده در خصوص نوسان ارز دغدغه ای ندارند که برای گسترش و توسعه تولید باید این شرایط ادامه یابد، ضمن اینکه باید بدنبال تولید صادرات گرا نیز باشیم.

این فعال حوزه لوازم خانگی کشور سپس با مقایسه قیمت های لوازم خانگی در سال 93 با 92 گفت: بر اساس این مقایسه قیمتی، افزایش قیمت نداشته ایم و در برخی مواقع اگر افزایشی هم صورت گرفته، بسیار ناچیز بوده است.

انصاری سپس مشکل عمده واحدهای تولیدی را کمبود نقدینگی و گردش مالی آنها عنوان کرد و افزود: هیچ واحد تولیدی محصولات خود را به بهانه افزایش قیمت دپو نمی کند، چرا که بازار دیگر کشش افزایش قیمت ها آنچنانی را ندارد.

کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید