آل اسحاق : سیاست های صادراتی کشور بازنگری شود | اتاق خبر
کد خبر: 73103
تاریخ انتشار: 27 مرداد 1393 - 13:27

اتاق نیوز - رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران گفت: سیاست های صادراتی کشور در شرایط فعلی نیازمند بازنگری مجدد است.

یحیی آل اسحاق در چهارمین همایش صادرات غیرنفتی که با حضور معاون اجرایی رییس جمهوری و جمعی از فعالان اقتصادی و تجاری کشور برگزار شد، تصریح کرد: اگر بخواهیم صادرات غیرنفتی کشور به نحوی بهینه شکل بگیرد باید سیاست های ارزی کشور به حمایت از آن شکل بگیرد.

وی با اشاره به بسته سیاستی دولت برای خروج از رکود گفت: قرار است این سیاست ها ظرف دو سال نتیجه محسوس داشته باشد که برای این منظور یکی از ابزارهای عمده آن صادرات به شمار می آید، بنابراین اگر قرار است در این مدت به نتیجه قابل توجه برسیم باید با مقوله صادرات به صورت پروژه ای برخورد کرد.

رییس اتاق تهران با بیان اینکه برای حل مشکل صادرات کشور به روحیه خاص نیاز است، اظهار داشت: تا موضوع صادرات در بروکراسی کشور حل و فصل نشود ما نمی توانیم به یک نتیجه قابل قبول دست پیدا کنیم.

به گفته این فعال حوزه اقتصادی کشور هر حرکتی و اقدامی که باعث کندی روند صادرات غیرنفتی کشور شود، باید به عنوان یک ضد ارزش به شمار آید.

وی سپس موضوع مشوق ها در امر صادرات را یک امر تعیین کننده در این بخش برشمرد و گفت: در شرایط محدودیت ها و مشکلات عدم توجه به مشوق ها در شرایط ویژه یعنی عدم دقت در دستیابی به نتیجه است که امیدواریم این همایش توصیه های خوبی را برای دولت در حوزه صادرات غیرنفتی داشته باشد.

آل اسحاق تصریح کرد: نگاه جدید به سیاست های دولت درباره صادرات و اعمال نسخه عملیاتی یکی از الزامات برای برون رفت از رکود است.

وی در پایان تصریح کرد: تعیین و تکلیف ارز و نظامات بانکی و مشکلات و مسائل پیش روی صادرات باید هر چه سریع تر برای رونق صادرات غیرنفتی سامان گیرد.

کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید