شهرداری تهران موظف به بهبود فضای کسب و کار/بازنگری ساعات کار اصناف | اتاق خبر
کد خبر: 73348
تاریخ انتشار: 28 مرداد 1393 - 11:38

اتاق نیوز - رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت: شهرداری تهران موظف به اجرایی کردن ماده 16 قانون فضای کسب و کار در شهر تهران شد.

غلامحسین شافعی در حاشیه چهل و دومین نشست شورای گفت وگو دولت و بخش خصوصی در جمع خبرنگاران، افزود: در این نشست شهرداری تهران همچنین موظف شد آیین نامه های اجرایی این ماده را به دو وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت و راه و شهرسازی ارایه دهد.

وی موضوع انرژی و صرفه جویی آن در شهر تهران را از دیگر مباحث مطرح شده در این نشست برشمرد و اظهار داشت: در این نشست پیشنهاد شد تا موضوع ساعات کار اصناف مورد بحث و بررسی قرار گیرد و در رابطه با مصرف انرژی و صرفه جویی آن و ارتباط آن با ساعات کاری اصناف گزارشی تهیه و در جلسه آینده شورای گفت و گو ارایه شود.

رییس اتاق بازرگانی ایران تشکیل کمیته ویژه را از دیگر مباحث مطرح شده عنوان کرد و گفت: این کمیته در شورا و با نمایندگانی از شورا تشکیل می شود تا طریقه کاربردی کردن مصوبات شورا را مورد بررسی و پیگیری قرار دهد.

شهردار تهران نیز در جمع خبرنگاران در خصوص حادثه کشته شدن یک دستفروش در شرق تهران توسط ماموران شهرداری گفت: گزارش دقیقی از این حادثه ندارم.

محمدباقر قالیباف افزود: همیشه در خصوص سد معبرها بین ماموران شهرداری و افراد درگیری رخ می دهد و در چند سال اخیر نیز چند مامور شهرداری در این ارتباط نقص عضو شدند.

وی اضافه کرد: به هرحال مراجع قضایی در حال رسیدگی هستند و در صلاحیت آنها است که مقصر اصلی را شناسایی و معرفی کنند.

شهردار تهران با اشاره به جلسه شورای گفت و گو ، دولت و بخش خصوصی نیز گفت: چگونگی همکاری شهرداری در خصوص توسعه فضای کسب و کار در شهر تهران مورد بررسی قرار گرفت.

قالیباف افزود: در این خصوص تفاهمنامه ای بین شهرداری تهران و اتاق بازرگانی ایران به امضا رسید که در آینده نزدیک شاهد اجرایی شدن آن خواهیم بود.

وی در خصوص تفکیک جنسیتی در شهرداری تهران نیز گفت که به این موضوع اعتقادی ندارم و مسایل مطرح شده در این خصوص بدرستی منعکس نشده است.

مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید