برگزاری نمایشگاه های پاییزه و فروش فوق العاده ویژه مدارس | اتاق خبر
کد خبر: 74746
تاریخ انتشار: 4 شهریور 1393 - 16:27

اتاق نیوز  - رییس اتاق اصناف ایران از برگزاری نمایشگاه پاییزه و فروش فوق العاده ویژه مدارس در 10 نقطه تهران و سایر استانهای کشور خبر داد و گفت: این نمایشگاه ها در تهران از 12 تا 22 شهریور ماه دایر خواهد شد.

علی فاضلی تصریح کرد: امسال به منظور تکریم شهروندان و سهولت امکانات خرید برای همه مردم در کنار برگزاری نمایشگاه پاییزه، فروش فوق العاده و جشنواره فروش را نیز خواهیم داشت.

وی با تاکید بر اینکه نمایشگاه های سال های گذشته که در زیر چادر برگزار می شد در شان مردم و اصناف نبود، اظهار کرد : با هماهنگی های صورت گرفته از سوی اتاق اصناف ایران و همکاری با شهرداری تهران و تعاملات انجام شده 10 مکان برای عرضه مستقیم کالا و تولیدات داخلی در نظر گرفته شده است.

فاضلی افزود: در برخی از شهرستان های کشور امکان برگزاری نمایشگاه به دلیل نبود مکان مناسب و امکانات لازم وجود ندارد که در این شهرها تنها فروش فوق العاده را خواهیم داشت.

رییس اتاق اصناف ایران با بیان اینکه برگزاری نمایشگاه مستلزم داشتن زیر ساخت از جمله مکان مناسب است، گفت: تاکنون بدون در نظر گرفتن این مسائل نمایشگاه ها برگزار می شد، اما اکنون اتاق اصناف ایران با بررسی و ایجاد زمینه های لازم نمایشگاه را دایر می کند.

وی افزود: تولیدکنندگانی که در نمایشگاه شرکت می کنند باید از طرح ها و الگوهای ایرانی بر روی کالاها استفاده کنند و نظارت کامل بر روی این مساله صورت خواهد گرفت.

رییس اتاق اصناف ایران با بیان اینکه دغدغه خاطری در خصوص تامین کالا وجود ندارد، اظهار کرد: در برخی از اقلام لوازم التحریر با افزایش تولید داخلی مواجه هستیم و تولیدات مناسب در بخش تولید کیف و کفش، پوشاک و لباس مدارس صورت گرفته و کمبود کالایی را شاهد نیستیم.

 

وی افزود: آن دسته از واحدهای دارای پروانه کسب که تمایل به شرکت در فروش فوق العاده و جشنواره و نمایشگاه را دارند می توانند با مراجعه به اتحادیه در خواست خود را ارائه دهند.

فاضلی گفت: در فروش های فوق العاده و جشنواره های پاییزه واحدهای صنفی نوشت افزار، لباس و پوشاک مدارس و کیف و کفش حضور دارند که در تهران حدود پنج هزار واحدصنفی در این طرح شرکت خواهند کرد.

فاضلی با بیان اینکه در بخش لوازم التحریر به دلیل اینکه عمده محصولات تولیدی در این بخش وارداتی هستند، گفت: میزان تخفیف لوازم التحریر وارداتی در نمایشگاه کمتر است، اما در بخش تولیدات داخلی از 15 تا 20 درصد تخفیف را شاهد خواهیم بود.

وی همچنین از راه اندازی سامانه تلفن گویای اتاق اصناف ایران از هفته آینده برای پاسخگویی به مشکلات و شکایات مردم خبر داد.

 

** حمایت از تولید ملی نیاز به عمل دارد نه شعار

رییس اتاق اصناف ایران درباره کیفیت تولیدات داخلی خاطر نشان کرد: در بخش تولیدات داخلی موفقیت های خوبی را شاهد بودیم و ظرفیت بالایی را در انجام این کار داریم، اما تولید ملی را نمی شود تنها با حرف حمایت کرد چرا که تولید نیاز به ابزار بهسازی و نوسازی دارد که این باید در دستور کار قرار بگیرد.

 

وی با تاکید بر اینکه اگر بخواهیم تولیدات قابل رقابت در جهان داشته باشیم، نیاز است تا نوسازی ماشین آلات تولید و تامین مواد اولیه در دستور کار قرار بگیرد و بانکها نیز متعهد باشند تا تسهیلات لازم با نرخ سود مناسب را در اختیار اصناف بگذارند تا چرخه تولید روند عادی خود را طی کند.

رییس اتاق اصناف ایران با بیان اینکه در بخش توزیع 91 درصد توزیع کشور را اصناف به عهده دارند، گفت: لازم است در این زمینه دولت و دستگاه های ذیربط تعامل بیشتری را با اتاق اصناف ایران برای داشتن عملکرد مطلوبتر توزیع داشته باشند.

وی با تاکید بر اینکه باید از توان نهادهای مدنی در جامعه باید استفاده کنیم ، افزود: بیش از هشت هزار و 100 اتحادیه صنفی در کشور داریم و اگر بتوانیم از توانایی های اتحادیه ها استفاده کنیم، موفق خواهیم بود.

رییس اتاق اصناف ایران درباره تعاملات اتاق اصناف ایران با دیگر نهادها و ارگانها تصریح کرد: تعاملات خوبی را با مجموعه های اقتصادی داریم، اما نکته قابل توجه این است که سپردن مسئولیت به اصناف کمتر دیده شده است و مسئولیت را باید به مردم داد که این مساله کمی صبر و حوصله می طلبد.

وی تاکید کرد: اصناف به دلیل اینکه در دل مجموعه صنعت، معدن و تجارت قرار گرفته است، با رویکر جدید دولت قطعا با تعاملات بیشتر وضعیت بهتری را پیش رو خواهد داشت.

 

مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید