مهلت بازپرداخت تسهیلات گیرندگان ارزی از بانک ها تمدید شد | اتاق خبر
کد خبر: 75795
تاریخ انتشار: 11 شهریور 1393 - 10:37

اتاق نیوز -  رییس کمیسیون سرمایه گذاری و تامین مالی اتاق بازرگانی تهران گفت: طبق مصوبه دولت مهلت تسویه اقساط معوق گیرندگان تسهیلات از حساب ارزی در بانک ها که 24 مردادماه به پایان رسیده بود تا پایان سال تمدید شد.

 محمدمهدی رییس زاده در چهل و پنجمین نشست هیات نمایندگان اتاق تهران، افزود: در چهارم شهریورماه دولت تصویب کرد که اقساط معوق گیرندگان تسهیلات از حساب ذخیره ارزی که موعد قانونی آن در 24 مردادماه به پایان رسیده بود تا پایان ماه های آبان، بهمن و اسفند تمدید شود تا بانک ها مجددا مشتریان را گرفتار نکنند ضمن اینکه این موضوع روز گذشته در روزنامه رسمی نیز به چاپ رسیده است.

وی با بیان اینکه بانک ها نباید بابت معوقات حساب ذخیره ارزی، مشتریان را در لیست بدحسابان خود قرار دهند، اظهار داشت: متاسفانه برخی از افراد و واردکنندگان که از تسهیلات ارزی استفاده کرده اند علیرغم بازپرداخت برخی از تسهیلات بانک ها به آنها عنوان کردند که باید مابه التفاوت نرخ ارز را بپردازند در غیر این صورت تسهیلات به آنان پرداخت نخواهد شد.

وی اظهار امیدواری کرد: دستورالعمل این مصوبه هرچه سریعتر به شبکه بانکی ابلاغ شود تا شاهد حل مشکلات شویم.

رییس زاده اضافه کرد: البته از سوی دیگر به دلیل تحریم ها، بانک مرکزی در شرایط خاصی قرار داشته و به همین سبب سهم بانک های عامل را نپرداخته و از آنجا که بانک ها باید سود سهامداران خود را بپردازند براین اساس بار مالی به وجود آمده در نهایت به مشتریان تحمیل شده است.

رییس کمیسیون سرمایه گذاری و تامین مالی اتاق تهران تصریح کرد: برای حل این مشکل باید در لایحه بودجه سال آینده و در بخش دیون آن مبلغی پیش بینی شود چرا که این روزها همگی با کلمات بازی می کنند ضمن اینکه این معضل با حرف حل نخواهد شد.

مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید