انتقاد از شایعه‌پراکنی برای تضعیف تولید داخل | اتاق خبر
کد خبر: 76551
تاریخ انتشار: 15 شهریور 1393 - 17:37

اتاق نیوز - دبیرکل انجمن صنایع لوازم خانگی ایران از صادرات پکیج دیواری تولید ایران به کشورهای مختلف از جمله کشورهای اروپایی خبر داد.

حبیب‌اله انصاری با بیان اینکه بررسی روند تولید پکیج‌های شوفاژ دیواری طی 10 سال اخیر از رشد و افزایش تولید در این بخش حکایت دارد، افزود: کارخانه‌های تولیدی این صنعت طی سال‌های گذشته سرمایه‌گذاری مناسبی در زمینه تحقیق و توسعه انجام داده‌اند تا بتوانند پاسخگوی نیاز بازار تقاضا در داخل و در کنار آن، در بازار جهانی باشند.

به گفته وی، افزایش تولید پکیج‌های دیواری در ایران همراه با رشد تقاضای مصرف‌کنندگان ایرانی صورت گرفته تا آنجا که با تأمین نیاز داخل تا حد زیادی جلوی واردات این محصولات به کشور گرفته شد.

دبیر کل انجمن صنایع لوازم خانگی در پاسخ به این سوال که دلیل برخی هجمه‌ها علیه این محصولات چیست، تصریح کرد: در شرایطی که در سطح کلان اقتصاد کشور، موضوع حمایت از تولید داخلی مطرح است، برخی با شایعه پراکنی، قصد تخریب محصولات با کیفیت ایرانی را دارند در حالی که پکیج‌های گرمایشی ساخت داخل علاوه بر گواهی استاندارد ایران، به آخرین متدهای استاندارد اروپا نیز دست پیدا کرده‌ و شاهد صادرات تولیدات ایرانی به بازار اروپا هستیم.

وی خاطرنشان کرد: حتی سازمان‌های استاندارد اروپایی نیز در این زمینه تاکنون هیچ نوع گزارشی مبنی بر اینکه پکیج‌های دیواری ممکن است برای سلامتی خطرآفرین باشد، ارائه نکرده‌اند.

انصاری با بیان اینکه تاکنون هیچ گزارش و شکایتی مبنی بر احتمال آسیب‌رسانی پکیج‌های شوفاژ دیواری به سلامت مصرف‌کنندگان به انجمن صنایع لوازم خانگی ایران منعکس نشده‌ است، افزود: با توجه به روند رو به رشد استفاده از این وسایل در زندگی مردم، برخی نگران از دست دادن بازار سیستم‌های گرمایشی در ایران شده‌اند و پا به رقابت ناسالم با تولیدات برتر ایرانی گذاشته‌اند، در حالی که اینگونه جوسازی‌ها عادلانه نیست.

وی تأکید کرد: ممکن است در روش استفاده و به‌کارگیری از این وسایل مانند سایر ابزار و ادوات خانگی اشتباهاتی از سوی مصرف‌کنندگان صورت گیرد، اما پکیج‌های دیواری عاملی برای تهدید سلامتی نیست.

مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید