تشکیل بازار مشترک اسلامی در مشهدالرضا(ع) | اتاق خبر
کد خبر: 76796
تاریخ انتشار: 16 شهریور 1393 - 20:36

 

 

اتاق نیوز -  رییس اتاق بازرگانی، صنایع معادن، تجارت و کشاورزی ایران عصر روز یکشنبه در نشست رییس جمهوری با سرمایه گذاران ایرانی در مشهد پیشنهاد تشکیل بازار مشترک اسلامی را در مشهدالرضا(ع) به هیات دولت ارایه داد.

'غلامحسین شافعی 'اظهارکرد: استان خراسان رضوی به خصوص شهر مشهد دارای ظرفیت های زیادی در بخش های تولیدی و اقتصادی از جمله صنایع دستی است ، ولی تولیدات چندانی در این زمینه ندارد.

وی اضافه کرد: شهر مشهد با این پتانسیل ها و ظرفیت های موجود بهینه ترین نقطه برای تشکیل بازار مشترک اسلامی است و مشهدالرضا (ع) تنها شهری در دنیاست که سالانه پذیرای بیش از 25 میلیون زایر و گردشگر داخلی و خارجی است. وی افزود: همچنین باید از این قابلیت شهر مشهد برای تشکیل شورای زیارت در کنار شورای گردشگری سلامت استفاده کرد و هیات دولت می تواند شورای زیارت را مصوب کند تا به قولی گردشگری دوا و شفا کنارهم قرار گیرند. شافعی با تاکید بر همگرایی برنامه استانی با برنامه های ملی در استان های کشور گفت: مدیران استانی نباید تنخواه گردان هزینه کرد بودجه عمومی کشور باشند، بلکه باید برنامه های استانی را با برنامه های ملی پیوند دهند. وی تعیین اولویت ها برای سرمایه گذاری را مهمترین حلقه مفقوده دربرنامه ریزی استانی دانست و اظهارکرد: مدیران استانی برای اینکه نتوانستند برنامه های ملی را با برنامه ریزی استانی خود تطبیق دهند، سرمایه گذاری انجام شده در این استان ها نیز موفقیت آمیز نبوده است. رییس اتاق بازرگانی، صنایع معادن، تجارت و کشاورزی ایران گفت: این در حالی است که استان خراسان رضوی توانست با پیوند دادن برنامه های استانی با ملی موفقیت های خوبی را در جذب سرمایه گذاری داشته باشد و می تواند به عنوان نمونه و پایلوت استان های موفق به کشور معرفی شود. به گزارش ایرنا ، شافعی افزود: باید قبول کرد در کشور پنهاری چون ایران با تفاوت های فراوان، نمی توان نسخه ای واحد برای توسعه همه کشور اجرا کرد و در این بخش توجه به شرایط نقاط مختلف و دریافت برنامه های محلی می تواند ما را در ایجاد توسعه متوازن کمک کار باشد. وی گفت: زیربنای مناسبی در کشور فراهم و درک جدیدی از روابط بین دولت و بخش خصوصی ایجاد شده و در این درک جدید در نهایت منجر این شعار شده که دولت و بخش خصوصی مکمل یکدیگرند.
کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید