ترانزیت مواد غذایی به روسیه به جای صادرات محصولات آب‌بر | اتاق خبر
کد خبر: 77542
تاریخ انتشار: 19 شهریور 1393 - 14:01

اتاق نیوز - نایب رییس اتاق بازرگانی ایران گفت: در زمینه صادرات کالاهای کشاورزی به روسیه توصیه نمی‌شود که برای محصولات کشاورزی که آب‌بری زیادی دارند تلاش کنیم اما می توانیم مسیر ترانزیت این نوع کالاها باشیم و برخی از این محصولات را پس از واردات از کشورهای آفریقایی، پاکستان و هند مجدد به روسیه صادر کنیم.

پدرام سلطانی، نایب رییس اتاق بازرگانی ایران در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به بررسی همکاری‌های تجاری مشترک بین ایران و روسیه پرداخت و گفت: اتاق بازرگانی ایران و اتاق مشترک بازرگانی ایران و روسیه برای توسعه تجارت با روسیه برنامه‌ریزی‌های بیشتری نسبت به قبل خواهند داشت و ظرفیت‌ها و توانمندی‌های طرف روسی نیز در حال بررسی است.

وی افزود: ارتباط تجاری که قبلا بین ایران و روسیه وجود داشت و تیره شدن روابط روسیه و غرب که باعث شده فرصت مناسبی برای جایگزینی کالاهای ایرانی به وجود آید در حال بررسی است.

سلطانی بیان کرد: در بخش همکاری‌های صنعتی می‌توانیم در صادرات صنایع غذایی، ساختمانی، شیمیایی، پتروشیمی و بخشی از صنایع نساجی به صادرات بپردازیم. روابط تجاری در این حوزه‌ها پیش از امضای این تفاهم نامه نیز وجود داشت اما هدف ما توسعه است.

مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید