اعمال قوانین شش‌گانه برای واردات خودرو | اتاق خبر
کد خبر: 79315
تاریخ انتشار: 30 شهریور 1393 - 15:59

اتاق نیوز - نایب رییس اول اتاق بازرگانی ایران از اعمال قوانین شش‌گانه برای واردات خودرو و اخذ عوارض 320 هزار تومانی برای صادرات گوسفند خبر داد.

مسعود کرباسیان - رییس گمرک جمهوری اسلامی - که امروز (یکشنبه) به عنوان نایب رییس اول اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران انتخاب شد، اظهار کرد: قوانین شش‌گانه‌ای برای واردات خودرو شامل تاییدیه خدمات پس از فروش از وزارت صنعت، معدن و تجارت در نظر گرفته می‌شود که بر این اساس باید خودروهای وارداتی استانداردهای لازم برای بهینه‌سازی مصرف سوخت را داشته باشند و از سازمان محیط زیست نیز تاییدیه اخذ کنند.

وی اعلام کرد: از واردات خودروهای فرسوده نیز جلوگیری می‌شود.

نایب رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی با اشاره به اخذ عوارض 320 هزار تومانی برای صادرات گوسفند گفت: این موضوع ناگهانی به گمرک ارسال شد و اگر پیش‌آگهی می‌شد برای کسانی که قرار‌داد دارند یا تجارت‌شان را انجام دادند ضرر کمتری حاصل می‌شد و می‌توانستند فعالیت‌شان را مثل قبل انجام دهند و آمادگی بیشتری برای قبول این عوارض داشته باشند.

کرباسیان تعامل بیشتر دولت با بخش خصوصی برای توسعه اقتصاد را هدف خود برای حضور در اتاق بازرگانی ایران عنوان کرد.

وی در حاشیه انتخابات نایب رییس اول اتاق بازرگانی در جمع خبرنگاران گفت: به عنوان عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی در انتخابات شرکت کردم اما امیدوارم با توجه به مسئولیت‌های گمرکی و ماموریت ایجاد پنجره تجارت فرامرزی که دولت به من محول کرده است، بتوانم تعامل بیشتری با بخش خصوصی و اعضای اتاق بازرگانی داشته باشم.

کرباسیان افزود: هدف دولت و بخش خصوصی توسعه کشور است و هیچ منافاتی با یکدیگر ندارد. ارتباط گسترده دولت و اتاق بازرگانی می‌تواند توجه به سیاست‌های مقاومت اقتصادی در آستانه‌ برنامه‌ ششم توسعه را افزایش دهد.

نایب رییس اول اتاق بازرگانی ایران اظهار کرد: سیستم اظهار از راه دور در حال اجرایی شدن است. در حال حاضر تمام تکنولوژی، مقررات و رویه‌های در حال استفاده بومی سازی شده و خودمان می‌توانیم منبع این برنامه را کنترل کنیم. تمام سرور‌ها نیز در داخل کشور است و امنیت این سیستم نیز بسیار بالاست.

کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید