صادرات سنگ ساختمانی به روسیه | اتاق خبر
کد خبر: 80211
تاریخ انتشار: 4 مهر 1393 - 19:47

 

اتاق نیوز - تحریم‌های روسیه فرصت مناسبی برای استفاده از بازار این کشور به خصوص صادرات سنگ ساختمانی بوجود آورده چراکه روسیه واردکننده بزرگ سنگ‌های ساختمانی است.

محمدرضا بهرامن، نایب رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در گفت‌وگویی  به بررسی فرصت پیش آمده در بازار روسیه برای صادرات محصولات معدنی پرداخت.

وی گفت: روسیه واردکننده بزرگ سنگ‌های ساختمانی است و فعالان این بخش می‌توانند از این فرصت پیش آمده استفاده مناسبی کنند.

بهرامن افزود: تحریم‌هایی که برای روسیه به وجود آمده است با توجه به فضای آزاد اقتصادی که قبلا داشت شرایط را برای این کشور سخت کرده است. انتظار این است که بتوانیم از پتانسیل‌های این کشور در صنایع مختلف معدنی استفاده کنیم.

نایب رییس اتاق بازرگانی تهران با بیان اینکه روسیه از لحاظ فرآورده‌های معدنی یک کشور غنی به شمار می‌رود، اظهار کرد: روسیه در بخش اکتشافات، تجهیزات ژئوفیزیکی و ژئوشیمیایی پیشرفت زیادی کرده و می‌تواند کمک خوبی از لحاظ تکنولوژی برای ما باشد و حضور 50 ساله آن‌ها در بخش اکتشافات معدنی ما با وجود این تفاهم نامه می تواند پررنگ‌تر شود.

وی افزود: روسیه در بخش فرآوری به خصوص پلی‌متال‌ها و فلزات رنگی مثل سرب، مس و طلا نیز تکنولوژی بالایی دارد که باید این مبانی در تفاهم‌نامه‌های اصلی و فرعی مورد استفاده قرار گیرند.

هیات تجاری مذاکره کننده روسیه چندی پیش وارد ایران شدند و پس از رایزنی با فعالان تجاری ایران،‌ تفاهم نامه ای برای افزایش مبادلات تجاری،‌صنعتی و معدنی منعقد کردند.

مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید