بازگشت مدیریت 10 شرکت واگذار شده به شرکت پتروشیمی | اتاق خبر
کد خبر: 80228
تاریخ انتشار: 4 مهر 1393 - 20:01

اتاق نیوز - معاون وزیر نفت از بازگشت مدیریت سهام عدالت واگذار‌شده در قالب واگذاری پتروشیمی‌ها به شرکت ملی صنایع پتروشیمی خبر داد.

عباس شعری‌مقدم در جمع خبرنگاران با بیان این‌که نظارت سهام عدالت واگذار شده در قالب پتروشیمی‌ها به شرکت ملی پتروشیمی بازگشته است، گفت: در این راستا مدیریت 10 شرکت به شرکت ملی پتروشیمی بازگشته است.

معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی در جمع خبرنگاران با تاکید بر این که مدیریت سهام عدالت در شرکت های پتروشیمی واگذار شده به بخش خصوصی به شرکت ملی صنایع پتروشمی بازگشته است، گفت: به طور مثال در شرکت هلدینگ خلیج فارس 40 درصد از سهام این شرکت مربوط به سهام عدالت است، که با احتساب 20 درصد سهام NPC در این هلدینگ مدیریت سهام این شرکت در هدینگ خلیج فارس به 60 درصد رسیده است.

وی با اشاره به این که 20 تا 30 درصد از سهام 10 شرکت پتروشیمی خصوصی سازی شده مربوط به سهام عدالت است، خاطرنشان کرد: در دو شرکت پتروشیمی نیز سهام عدالت 10 درصد است.

شعری مقدم با تاکید بر این که بعید است در دوران نمایشگاه قرارداد یا تقاهم نامه خاصی منعقد شود، گفت: تاکنون با برخی شرکت های خارجی از کشورهایی مانند اتریش مذاکراتی داشته ایم که این شرکت ها به آینده امیدوارند و هم اکنون آنها در حال زمینه سازی برای حضور مجدد در ایران پس از تحریم‌ها هستند.

وی با بیان این که در جریان نهمین نمایشگاه ایران پلاست شرکت ملی صنایع پتروشیمی به دنبال راهکارهایی برای حل مشکلات تشکل ها و انجمن های خصوصی این صنعت است، اظهار کرد:به دنبال آن هستیم که با همفکری تشکل ها دلایل عدم توسعه مناسب عدم توسعه صنایع پایین دستی صنعت پتروشیمی را پیدا کنیم.

به گزارش ایسنا ، معاون وزیر نفت خصوصی سازی نادرست در بخش های بالادستی را یکی از دلایل عدم توسعه صنایع پایین دستی در صنعت پتروشیمی دانست و افزود: این خصوصی‌سازی بدون فراهم شدن مقدمات و فرهنگ لازم انجام شده و در نتیجه اکنون تفکر لازم برای توسعه صنایع در شرکت های پتروشیمی وجود ندارد.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با بیان این که غرفه داران داخلی و خارجی از مدیریت برگزاری نمایشگاه رضایت دارند خاطرنشان کرد: خوشبختانه امسال 4 هزار متر مربع میزان به غرفه های خارجی اختصاص داده شده که نسبت به سال 91 چهار برابر افزایش یافته است.

به گفته او از نظر تعداد میزان مشارکت شرکتها و کشورهای خارجی نسبت به دوره گذشته 2.5 برابر افزایش یافته است.

وی با بیان این که در نهمین نمایشگاه ایران پلاست، برای نخستین بار شرکت ملی صنایع پتروشیمی نقش تصدی گری ندارد، افزود: این موضوع یکی از ویژگی های این دوره نمایشگاه است زیرا در سال های گذشته پتروشیمی به عنوان متصدی برگزاری نمایشگاه بود در حالی که امسال فقط نقش حاکمیتی دارد.

کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید