رونمایی از سامانه جامع مدیریت بحران شهر تهران | اتاق خبر
کد خبر: 117583
تاریخ انتشار: 7 تیر 1394 - 14:16
اتاق نیوز - رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران از افتتاح سامانه جامع مدیریت بحران شهر تهران با هدف فراهم سازی فرماندهی حوادث و سوانح با تکیه بر مجموع اطلاعا...
اتاق نیوز - رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران از افتتاح سامانه جامع مدیریت بحران شهر تهران با هدف فراهم سازی فرماندهی حوادث و سوانح با تکیه بر مجموع اطلاعات زیرساخت های شهری و سرعت بخشی به عملیات پاسخگویی در حوادث خبر داد.
احمد صادقی در نشست آغاز به کار این سامانه و در جمع مدیران بحران مناطق 22 گانه با اشاره به ضرورت برخورداری ساختارهای مدیریت بحران از سامانه جامع و در برگیرنده مجموعه اطلاعات خدمات اضطراری و شهری گفت: برخورداری از سامانه جامع مدیریت بحران این امکان را فراهم می سازد که مدیر یا فرمانده بحران در شهر بتواند با تجزیه و تحلیل سریع و کارآمد لایه‌های مختلف اطلاعات شهری، با موفقیت هر چه بیشتر نسبت به مقابله با حوادث و سوانح اقدام و یا در خصوص پیش بینی و پیشگیری از حوادث و سناریوهای محتمل ارزیابی مناسبی کسب نموده و در جهت کاهش خطر پذیری برنامه ریزی و اقدام کند. رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران افزود: از همین رو امروز برخورداری مدیریت شهری از سامانه جامع مدیریت بحران ضرورتی اجتناب ناپذیر است که راه اندازی این سامانه در پایتخت می تواند الگویی برای دیگر شهرهای کشور باشد. وی با اشاره به اینکه سامانه جامع مدیریت بحران شهر تهران از لایه های مختلف اطلاعات شهری و نقشه محلات برخوردار است گفت: تمامی اطلاعات و نقشه های شهر باید در این سامانه به روز باشد تا بتوان فرماندهی واحد و منسجم حوادث را جامه عمل پوشاند.همچنین این سامانه باید لحظه به لحظه حوادث شهری را با تعیین سطوح مختلف آن مشخص کند و از قابلیت هشدار برای مواقع ضروری و تشکیل ستاد مدیریت بحران در حوادث بزرگ برخوردار باشد. بر اساس اعلام مرکز اطلاع رسانی سازمان مدیریت بحران شهر تهران، صادقی تاکید کرد: بنابراین عملیاتی و به روز بودن این سامانه برای پاسخگویی به حوادث در هر زمان و هر مکان ضروری است. از همین رو تمامی سازمان ها و نهادهای عضو ستاد مدیریت بحران باید در ارائه اطلاعات به روز این سامانه نهایت مشارکت و همکاری را داشته باشند. رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران در ادامه تصریح کرد: این سامانه پایه و زیرساخت مرکز فرماندهی مدیریت بحران در زمان حوادث است و باید همواره اطلاعات توصیفی و مکانی آن در کنار یکدیگر به روز و قابل دسترس باشد، ضمن آنکه این سامانه می تواند براساس سناریوهای مختلف ابعاد حوادث و خسارت پذیری محلات شهر را پیش بینی کند حتی تراکم جمعیت در هر نقطه شهر در این سامانه باید به روز و قابل مشاهده باشد، در واقع این سامانه در خدمت مدیریت حادثه و هم افزایی میان سازمان ها و نهادهای مدیریت شهری و عضو ستاد مدیریت بحران است و در سطح ستادهای مدیریت بحران مناطق 22 گانه نیز به همکاری و هماهنگی هر چه بیشتر اعضا کمک می‌کند.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید