آمانو: گزارش ابعاد نظامی احتمالی تا پایان سال منتشر می‌شود | اتاق خبر
کد خبر: 119189
تاریخ انتشار: 13 تیر 1394 - 14:36
اتاق نیوز - مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفت: آژانس تا پایان سال گزارش مربوط به ابعاد نظامی احتمالی برنامه هسته‌ای ایران را منتشر خواهد کرد....
اتاق نیوز - مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفت: آژانس تا پایان سال گزارش مربوط به ابعاد نظامی احتمالی برنامه هسته‌ای ایران را منتشر خواهد کرد.
یوکیا آمانو، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی پیش از ورود به هتل کوبورگ در جمع خبرنگاران با اشاره به سفرش به تهران و دیدارش با رییس‌جمهور و دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران گفت: هدف از این سفر حل و فصل موضوعات باقی مانده است که در این زمینه ما پیشرفت‌هایی داشتیم ولی هم‌چنان کار بیش‌تری باقی مانده است. آمانو افزود: معتقدم که با همکاری ایران می‌توانیم تا پایان سال گزارشی درباره ارزیابی مسائل مربوط به ابعاد احتمالی نظامی بدهیم. مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در پاسخ به این پرسش که ایران اجازه داده است به مکان‌هایی که قبلا مجاز نبودید دسترسی داشته باشید؟ گفت: همانطور که گفتم حرکتمان رو به جلو و همراه با پیشرفت بود ولی نمی‌توانم وارد جزییات شوم. او اظهار کرد: در رابطه با توافقی که با آقای نجفی (نماینده ایران در آژانس) داشتم هم کار بیش‌تری نیاز است. وی در پاسخ به این پرسش که انتظارات‌تان در این سفر برآورده شد؟ گفت: ما پیشرفت داشتیم.
کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید