ایمن‌ترین مسیرهای پروازی در ایران | اتاق خبر
کد خبر: 128723
تاریخ انتشار: 19 مرداد 1394 - 09:32
اتاق نیوز - مديرعامل شرکت فرودگاه‌های کشور با تاکید بر اینکه ايمن‌ترين مسيرها را برای پروازها داريم اظهارداشت: هر اندازه فضای کشور برای پرواز پُرترافیک باشد، به طو
اتاق نیوز - مديرعامل شرکت فرودگاه‌های کشور با تاکید بر اینکه ايمن‌ترين مسيرها را برای پروازها داريم اظهارداشت: هر اندازه فضای کشور برای پرواز پُرترافیک باشد، به طور حتم امن‌ترین فضا را خواهیم داشت.
رحمت‌اله مه‌آبادی با اشاره به فعالیت حوزه الکترونیک مرکز کنترل فضای کشور از آن به‌ عنوان فضایی عملیاتی یاد کرد که پروازها با ایمنی بیشتر و سرویس‌دهی مطلوب کنترل و هدایت می‌شوند تا به مقصد مورد نظر خود برسند.
وی افزود: هر اندازه فضای کشور ما پُرترافیک باشد به طوری‌ که تعداد پروازهای عبوری از یکهزار پرواز موجود به دو هزار پرواز و تعداد شرکت های هواپیمایی داخلی از ۷۰ به ۱۵۰ برسد، امن‌ترین فضا را در کشور خواهیم داشت. مدیرعامل شرکت فرودگاه‌های کشور ادامه داد: اداره‌ کل ارتباطات و ناوبری در سه بعد ارتباطات، ناوبری و نظارتی با همکاران مراقبت پرواز فعالیتی تنگاتنگ دارد. در این بخش شاهد سرویس‌دهی مطلوب و ایمن به پروازهای داخلی و همچنین پروازهای عبوری هستیم. مه‌آبادی گفت: این مرکز وظیفه سرویس‌دهی به پروازهای داخلی، بین‌المللی، عبوری و سایر پروازها را دارد. رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه‌های کشور در ادامه به چالش‌ها و راهکارهای توسعه خطوط هوایی اشاره کرد و اظهاداشت: ما باید به مناسب‌ترین و ایمن‌ترین فضای کشور دست پیدا کنیم و این امر میسر نخواهد شد مگر آنکه راه‌های هوایی را افزایش دهیم و مسیرها را موازی، مستقیم و یک طرفه کنیم. وی با بیان اینکه نگاه ما نگاه ایمنی است بیان داشت: موانعی را در بخش غیرنظامی داریم که این موانع برطرف شود و همچنین با مشکلاتی مانند تجهیز فرودگا‌ه‌های غیر اقتصادی مواجه هستیم که نیازمند بهبود شرایط و رفع موانع مذکور است. مه‌آبادی اظهارداشت: باید با اهداف اقتصادی تجهیزات را خریداری کنیم که بتوانیم برای ایمنی بیشتر از آن بهره‌برداری کنیم نه آنکه در فرودگاهی که شرایط پذیرش و یا به کارگیری آن را به دلایل مختلف ندارد از تجهیزات استفاده کرد. مدیرعامل شرکت فرودگاه‌های کشور با اعلام اینکه فرودگاه‌های ما نیازمند به کارگیری سیستم‌های مدرن است، افزود: در منطقه پوشش راداری را تا سطح باند هم آورده‌اند بنابراین نیازمند به کارگیری و استفاده از سیستم‌های جدید راداری و دیگر سیستم‌های ناوبری و کمک ناوبری هستیم. وی همچنین با اشاره به اهمیت موقعیت و برج مراقبت پرواز گفت: باید برای در امان ماندن از هرگونه سانحه‌ ای فرودگاه را به سیستم‌های روز مجهز کنیم.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید