صادرات تخم مرغ ۲۰ درصد بیشتر شد | اتاق خبر
کد خبر: 147624
تاریخ انتشار: 9 مهر 1394 - 08:00
معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور دام گفت: در شش‌ماهه اول سال جاری ۲۰ درصد صادرات تخم‌مرغ، نسبت به سال گذشته بیشتر بوده است....
معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور دام گفت: در شش‌ماهه اول سال جاری ۲۰ درصد صادرات تخم‌مرغ، نسبت به سال گذشته بیشتر بوده است.

حسن رکنی شامگاه چهارشنبه در مراسم افتتاح دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی دام، طیور و آبزیان در قائم‌شهر اظهار کرد: این نمایشگاه فرصت مناسبی را در اختیار تولیدکنندگان قرار می‌دهد تا با بازدید از مجموعه صنایع وابسته به دام، طیور و آبزیان، با ابتکار عمل برگزارکنندگان نمایشگاه آشنا شوند.

معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور دام در خصوص آخرین وضعیت تولید مواد پروتئینی در کشور، بیان کرد: یکی از برنامه‌هایی که در تولید مواد پروتئینی داریم، خوشبختانه تأمین اقلام موردنیاز خود در شرایط موجود است.

وی با اشاره به ظرفیت دو میلیون تنی دام و طیور کشور، ادامه داد: تا انتهای ماه جاری صادرات حدود ۱۰۰ هزاران گوشت مرغ و تخم‌مرغ را در برنامه کاری خودخواهیم داشت.

 معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور دام بابیان صادرات مرغ‌های مازاد به کشورهای همسایه، گفت: سه میلیون تن مرغ مازاد مصرف کشور به کشورهای اطراف صادرشده است.

وی از وجود سه میلیون تن تجارت جهانی تخم‌مرغ خبر داد و افزود: ۳۰۰ هزار تن از این تجارت در اطراف ماست که سال گذشته کشور ایران بیش از ۷۰ هزار تن صادرات تخم‌مرغ داشته است.

رکنی با تأکید بر بهینه‌سازی واحدهای موجود، اذعان کرد: نیازی به تأسیس واحدهای جدید نیست و اعتبارات را بر بهینه‌سازی واحدهای موجود متمرکز کرده‌ایم.

وی ادامه داد: در سال جاری ۳۰ میلیارد تومان به شکل ارائه تسهیلات بلاعوض با تشخیص جهاد کشاورزی و کاهش سود بانکی تسهیلات، ۲۵ درصد از واحدهای دام و طیور و صنایع وابسته به آن بهینه‌سازی شد.

 معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور دام بابیان اینکه با ذخیره‌سازی کافی مرغ منجمد، مصرف‌کنندگان دغدغه‌ای نداشته باشند، تصریح کرد: با کمک تولیدکنندگان مرغ منجمد باکیفیت بالا و استانداردهای لازم برای مصرف‌کنندگان موجود است و در اختیار مراکز پرمصرف و میدان‌ها عرضه پروتئین قرار می‌گیرد.

رکنی خاطرنشان کرد: تأیید اولیه صادرات مرغ به روسیه طبق توافق بین سازمان دامپزشکی ما و این کشور انجام شد که به‌زودی با تمهیدات لازم اجرایی خواهد شد.

وی از توافق بین تولیدکنندگان شیر و کارخانه‌ها لبنی خبر داد و گفت: اگر این توافق نهایی شود شرایط قیمتی مناسبی بین دامداران و صنایع لبنی حاصل خواهد شد که هم رضایتمندی هردو را فراهم می‌کند و هم نیازی به مداخله دولت در این امور نیست.

یادآور می‌شود: نمایشگاه بین‌المللی دام، طیور و آبزیان با ۷۵ غرفه با شرکت استان مازندران و استان‌های دیگر و کشورهای بلژیک، چین، انگلیس، ژاپن، مالزی و اندونزی از ۷ لغایت ۱۰ مهرماه در محل نمایشگاه بین‌المللی مازندران واقع در قائم‌شهر دایر است.

مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید