ایجاد24هزار شغل با تکمیل 600 واحد صنعتی نیمه کاره در مازندران | اتاق خبر
کد خبر: 179627
تاریخ انتشار: 9 آذر 1394 - 15:33
معاون برنامه ریزی و سرمایه گذاری صنعت، معدن و تجارت مازندران گفت : هم اکنون 600 واحد صنعتی با پیشرفت فیزیکی بالای 40 درصد در این استان نیمه کاره است که با بهره برداری از

معاون برنامه ریزی و سرمایه گذاری صنعت، معدن و تجارت مازندران گفت : هم اکنون 600 واحد صنعتی با پیشرفت فیزیکی بالای 40 درصد در این استان نیمه کاره است که با بهره برداری از آن 24هزار شغل جدید بوجود می اید.

طبق گزارش اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران حدود 150 هزار نیروی بیکار در این استان وجود دارد که 40درصدشان را فارغ التحصیلان دانشگاهی تشکیل می دهند. مرکز آمار ایران نیز در تازه ترین گزارش، نرخ بیکاری تابستانی در مازندران را 12.1 درصد اعلام کرد که در مقایسه با میانگین کشوری نرخ بیکاری در این استان دو درصد بیشتر است. جهانگیر بائی لاشکی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد : برای تکمیل این واحدهای صنعتی در مازندران حدود شش هزار میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است. معاون برنامه ریزی و سرمایه گذاری صنعت، معدن و تجارت مازندران اضافه کرد : تاکنون برای واحدهای صنعتی نیمه کاره باقی مانده از سنوات گذشته حدود 9 هزار میلیارد ریال از سوی کارآفرینان و سرمایه گذاران بخش خصوصی هزینه شد. لاشکی گفت : همچنین 500 واحد صنعتی در این استان هم به دلیل مشکل نقدینگی با 30 درصد ظرفیت خالی فعالیت دارند که برای به گردش درآوردن ظرفیت های خالی این واحدها حدود هفت هزار و 500 میلیارد ریال اعتبار نیاز است. وی افزود: با تکمیل شدن ظرفیت های خالی واحدهای صنعتی در حال کار در این بخش نیز برای شش هزار بیکار ایجاد شغل می شود که در مجموع کل اشتغال این بخش می تواند با اعتبار حدود 14 هزار میلیاردریالی به 30 هزار نفر برسد. به گفته وی امسال بانکهای استان حدود یک هزار و 400 میلیارد ریال اعتبار برای بخش صنعت اختصاص دادند که کمتر از 10 درصد نیاز صنایع را پوشش می دهد. دبیر شورای هماهنگی بانکهای دولتی مازندران هفته گذشته در نشستی با تجار این استان از اختصاص اعتبار پنج هزار میلیارد ریالی برای رونق صنایع این استان برای سالجاری خبر داد که 70 درصد از این اعتبار برای تامین سرمایه در گردش این واحدهاست. استان مازندران حدود چهار هزار واحد صنعتی دارد که طبق گزارش اتاق بازرگانی، صنایع و معادن استان حدود یک هزار و 600 واحد صنعتی به دلیل کمبود اعتبار فعالیت شان متوقف است. استان مازندران 2.9 درصد سرمایه گذاری صنعتی ،4.9 درصد پروانه های بهره برداری و حدود 4 درصد اشتغال صنعتی کشور را داراست.

منبع: ایرنا

مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید