ناتو در صدد تقویت حمایت خود از ترکیه است | اتاق خبر
کد خبر: 181275
تاریخ انتشار: 11 آذر 1394 - 03:50
روزنامه "دی ولت" آلمان از قصد ناتو برای تقویت حمایت از ترکیه در رابطه با منازعات سوریه خبر داد. در عین حال رئیس‌جمهور آمریکا از ترکیه و روسیه خواست اختلافات را حل کرده...

روزنامه "دی ولت" آلمان از قصد ناتو برای تقویت حمایت از ترکیه در رابطه با منازعات سوریه خبر داد. در عین حال رئیس‌جمهور آمریکا از ترکیه و روسیه خواست اختلافات را حل کرده و بر روی مبارزه با داعش متمرکز شوند.

به گزارش اتاق خبر،روزنامه آلمانی "دی ولت" در گزارش روز سه‌شنبه (۱ دسامبر/ ۱۰ آذر) خود از قصد ناتو برای تقویت پشتیبانی از ترکیه در رابطه با منازعات سوریه خبر داد.

"دی ولت" با استناد به اظهارات محافل بلندپایه ناتو نوشت، قرار است که پاسداری از حریم هوایی ترکیه و دفاع این کشور در برابر حملات هوایی تقویت شود.

به موجب این گزارش، در کنار هواپیماهای آواکس مجهز به رادار قرار است راجع به هواپیماهای شکاری و یک سیستم نوسازی‌شده از موشک‌های ضد هوایی تبادل نظر شود. هدف از این اقدام تقویت دفاع هوایی ترکیه در برابر هواپیماهای دشمن یا خنثی کردن به‌موقع حملات موشکی ‌است.

به نوشته "دی ولت"، در هفته‌های آتی قرار است در این زمینه تصمیم‌گیری شود.

نشست ناتو

وزرای امور خارجه کشورهای عضو ناتو قرار است سه‌شنبه (۱ دسامبر) در بروکسل گرد هم‌ آیند. "دی ولت" می‌نویسد، در این نشست که تا ۲ دسامبر به طول خواهد انجامید از جمله در مورد تنش‌های جاری میان ترکیه و روسیه گفت‌وگو خواهد شد.

ینس استولتنبرگ، دبیر کل ناتو نیز تأیید کرده است که یکی از مباحث نشست این سازمان دفاعی اتفاقات اخیر میان ترکیه و روسیه است. او با اشاره به واژگون ساختن بمب‌افکن روسی خاطرنشان ساخته است که در این نشست درباره برخی مکانیزم‌‌ها برای جلوگیری از چنین پیشامدهایی تبادل نظر خواهد شد.

کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید