وضع پروازهای فرودگاه‌های امام و مهرآباد عادی شد | اتاق خبر
کد خبر: 300571
تاریخ انتشار: 16 آذر 1394 - 14:01
مدیرکل مراقبت پرواز شرکت فرودگاه‌های کشور گفت: هم اکنون مشکل کاهش دید افقی برطرف شده و وضعیت پروازها به حالت عادی درآمده است.
مدیرکل مراقبت پرواز شرکت فرودگاه‌های کشور گفت: هم اکنون مشکل کاهش دید افقی برطرف شده و وضعیت پروازها به حالت عادی درآمده است.

به گزارش اتاق خبر به نقل از مهر، ابراهیم مرادی با اشاره به بارش‌های شب گذشته در استان تهران و تعلیق و تاخیر پروازها در دو فرودگاه مهرآباد و امام خمینی (ره) گفت: هم اکنون مشکل کاهش دید افقی برطرف شده و وضعیت پروازها به حالت عادی درآمده است.

مدیرکل مراقبت پرواز شرکت فرودگاه‌های کشور افزود: از حدود ساعت ۳:۳۰ بامداد امروز تمام پروازهای دو فرودگاه مهرآباد و امام خمینی به دلیل کاهش دید افقی به حال تعلیق درآمد و ۱۰ پرواز از استانبول به مقصد فرودگاه بین‌المللی امام (ره) به دلیل شرایط نامساعد جوی در این فرودگاه به سمت فرودگاه‌های تبریز و اصفهان تغییر مسیر داد.

وی با بیان اینکه انجام بموقع پروازها به شرایط جوی فرودگاه‌های مقصد بستگی دارد، از بهبود شرایط جوی برای انجام پرواز در دو فرودگاه مهرآباد و امام خبرداد افزود: دید افقی استاندارد برای نشست و برخاست در فرودگاه مهرآباد ۸۰۰ متر است اما این میزان به ۲۰۰ متر کاهش یافت که این امر موجب تاخیر بسیاری از پروازهای دو فرودگاه شد. البته از حدود ساعت ۸:۳۰ دقیقه صبح امروز وضعیت پروازها به حالت عادی درآمد و پروازهای ورودی و خروجی هر دو فرودگاه در حال انجام است و اگر از الان تأخیری در پروازها رخ دهد به دلیل عملیات یخ‌زدایی (Deicing) هواپیما است.

مرادی درباره تاخیرهای مکرر پروازهای عتبات نیز گفت: به دلیل بازگشت زائران ایرانی و خارجی از عتبات عالیات ترافیک پروازی در این فرودگاه بسیار بالا است و محدودیت‌های این فرودگاه موجب تاخیر در برخی پروازهای ورودی و خروجی از فرودگاه نجف شده است به طوری که در دو شب گذشته دو پرواز شرکت‌های هواپیمایی ایرانی به دلیل محدودیت پروازی فرودگاه نجف حدود دو ساعت در فضای کشور عراق منتظر مجوز فرود در این فرودگاه بودند که در این شرایط با کمبود سوخت مواجه شدند و برای سوخت‌گیری به فرودگاه کرمانشاه تغییر مسیر دادند.

مدیرکل مراقبت پرواز شرکت فرودگاه‌های کشور تاکید کرد: شرایط جوی به وجود آمده هیچ تغییری در انجام پروازهای عبوری از آسمان ایران ایجاد نکرد.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید