اشتباه محاسباتی دولت در قطع یارانه برخی کارگران نیازمند | اتاق خبر
کد خبر: 306961
تاریخ انتشار: 16 دی 1394 - 15:40
رئیس کانون های عالی انجمن های صنفی کارگران ایران با اشاره به قطع شدن یارانه برخی خانوارهای کارگری گفت: با ارسال نامه ای به معاونت رفاه وزارت کار خواستار رسیدگی به قطع یارانه آن دسته از کارگرانی شدیم که یارانه آنها به ناحق قطع شده بود.

اتاق خبر: غلامرضا عباسی  درباره قطع شدن یارانه برخی از خانوار کارگری گفت: یارانه تعدادی از کارگران قطع شده بود. این در حالی است که تعدادی از کارگران به صورت گروهی زندگی می‌کنند و به طور مثال یک خانه هم ندارند، اما یارانه کل خانوار قطع شده است.

بنا بر این گزارش به نقل از تسنیم؛  وی ادامه داد: تمام کارگران که مستأجر نیستند، برخی از آنها با وام‌ اقدام به خرید خانه کرده‌اند. اما یارانه آنها قطع شده است. این دسته از کارگران مجبور هستند کل حقوق خود را به منظور پرداخت اقساط خود هزینه کنند، اما وزارت کار در این زمینه بی دقتی کرده و بعضاً بیمه افراد قطع شده است.

 عباسی اظهار کرد: نامه ای را به معاونت رفاه ارسال کردیم و خواستار دقت بیشتر در این زمینه شدیم که البته یارانه تعدادی از کارگران برقرار شد ولی هنوز برخی کارگران نیازمند هم هنوز یارانه نمی گیرند. یکی از مواردی که یارانه خانوار کم شده است مرتبط با خانواده ای بود که با دو پسر ازدواج کرده اش در یک خانواده زندگی می‌کردند و پسران خانواده با یک ماشین مسافرکشی می کردند، ولی به دلیل اینکه در آمار برای آنها دو ماشین محاسبه شده بود از دریافت یارانه نقدی محروم شدند.

رئیس کانون های عالی انجمن های صنفی کارگران ایران گفت: اگر این خانواده وضع مالی مطلوبی داشتند، 3خانواده در یک خانه زندگی نمی کردند، داشتن ماشین در صورتی ملاک برای ثروتمندی است که شخص دارای ملک و سایر موارد باشد، وقتی تنها یک ماشین برای کسب درآمد دارد که نمی‌تواند ملاک درآمد خوب باشد.

این فعال کارگری ادامه داد: دولت اگر بنا دارد یارانه را قطع کند، نباید به یک باره این کار را انجام دهد بلکه باید دقت کند و گروه های متمول را شناسایی کند تا گروه های کارگری و کم درآمد دچار استرس و نگرانی نشوند.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید