استفاده ائتلاف سعودی از بمب های ممنوعه | اتاق خبر
کد خبر: 307037
تاریخ انتشار: 17 دی 1394 - 01:34
«رابرت کول ویل» سخنگوی کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل از به کارگیری بمب های خوشه ای ممنوعه در یمن توسط ائتلاف نظامی به سرکردگی رژیم سعودی خبر داد.

به گزارش اتاق خبر  به نقل از المیادین، «رابرت کول ویل» سخنگوی کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل اعلام کرد که ائتلاف نظامی علیه یمن به سرکردگی سعودی ها از بمب های خوشه ای ممنوعه در یمن استفاده کرده است.

وی همچنین اظهار داشت که تیم های سازمان ملل از این بمب ها که اغلب آن در مناطق متعددی از شهر حرض در استان حجه یمن بکارگیری شده است، تصویر گرفته اند.

کمیساریای عالی حقوق بشر همچنین به افزایش حملات هوایی به یمن و کشته شدن ده ها یمنی تنها در ماه دسامبر گذشته اشاره کرد.

سازمان دیده بان حقوق بشر نیز ائتلاف نظامی علیه یمن به سرکردگی رژیم سعودی را به استفاده از بمب های خوشه ای آمریکایی در یمن متهم کرده بود.

این سازمان در بیانیه خود طی ماه می گذشته از وجود عکس ها و تصاویر ویدئویی که استفاده ائتلاف سعودی از این نوع سلاح های ممنوعه را ثابت می کند، خبر داده بود.

در همین حال وزارت بهداشت یمن از شهادت ۸ هزار نفر و زخمی شدن بیست و هشت هزار تن دیگر در جریان تجاوز سعودی به یمن خبر داد. این وزارتخانه تعداد آوارگانی را که در نتیجه بمباران و محاصره اعمالی از سوی ائتلاف سعودی منازل خود را ترک کرده اند ۳ میلیون آواره اعلام کرد.

منبع: مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید