آمریکایی ها: فساد دولتی همه گیر شده است | اتاق خبر
کد خبر: 307061
تاریخ انتشار: 17 دی 1394 - 05:02
بر اساس پژوهش های موسسه تحقیقاتی آماری گالوپ 75درصد از مردم آمریکا گفته اند که فساد در دستگاه های دولتی این کشور در 6 سال گذشته بطور بی سابقه ای گسترش یافته و همه گیر شده است.

اتاق خبر: بر اساس پژوهش های موسسه تحقیقاتی آماری گالوپ 75درصد از مردم آمریکا گفته اند که فساد در دستگاه های دولتی این کشور در 6 سال گذشته بطور بی سابقه ای گسترش یافته و همه گیر شده است.

بنابراین گزارش موسسه پژوهشی گالوپ با انتشار نتایج پژوهش اخیر خود نوشته است که از سال 2009 تا کنون شمار آمریکایی هایی که معتقدند فساد و آلودگی در دستگاه های دولتی این کشور رو به افزایش گذاشته و همه گیر شده، از 66 درصد به 75 درصد افزایش پیدا کرده است.
گالوپ با اشاره به این که اعتقاد مردم آمریکا به بی لیاقتی و عدم کارایی قانونگذاران و مسئولان دولتی آمریکا در تاریخ این کشور بی سابقه بوده نوشت: افزایش نگرانی آن ها در مورد گسترش و افزایش فساد و تباهی در دستگاه های دولتی در سال های اخیر تکان است.
«جیم کلیفتون» سرپرست و مدیر اجرایی ارشد این موسسه پژوهشی افزایش نگرانی مردم آمریکا در مورد فساد و عدم کارایی مسئولان دولتی را عامل نا آرامی و اضطراب آن ها، بروز تظاهرات اعتراضی، بی رغبتی به شرکت در انتخابات و تمایل بیشتر به خرید اسلحه دانسته است.
وی یادآورشده است که بدلیل همین بی اعتمادی شمار شرکت کنندگان و رای دهندگان در انتخابات ریاست جمهوری درسال 2012 بیش از پنج میلیون نفر نسبت به انتخابات سال 2008 کمتر بوده و درصد رای دهندگان در انتخابات میاندوره ای سال 2014 به پایین ترین حد خود در72 سال اخیر یعنی 36 و 3 دهم درصد رسیده است.
مدیر اجرایی موسسه گالوپ احتمال داده است که همین ناخرسندی و نومیدی نسبت به دستگاه های دولتی و فساد جاری در این دستگاه ها عامل روی آوردن وحمایت درصد زیادی از مردم این کشور به نامزد غیر متعارفی مثل «دانالد ترامپ» در انتخابات آینده ریاست جمهوری آمریکا بوده باشد.

منبع: ایرنا 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید