ساخت خطوط فرعی راه‌آهن برای بخش‌های صنعتی منطقه آزاد ارس | اتاق خبر
کد خبر: 307598
تاریخ انتشار: 19 دی 1394 - 16:43
مدیرعامل راه‌آهن با اشاره به ساخت خطوط فرعی راه‌آهن برای بخش های صنعتی منطقه آزاد ارس، گفت: بخشی از زمین‌های راه آهن برای تسهیل سرمایه گذاری خارجی در اختیار منطقه آزاد ارس قرار می‌گیرد.

اتاق خبر: محسن پور سید آقایی با بیان این‌که راه‌آهن ارس به‌عنوان قدیمی ترین ارکان این شهر در دل منطقه آزاد قرار دارد، افزود: با ساخت خطوط فرعی برای بخش های صنعتی منطقه آزاد ارس ، بخشی از زمین های راه آهن در اختیار منطقه آزاد ارس قرار می گیرد تا برای تسهیل سرمایه گذاری خارجی مورد استفاده باشد و ما شاهد توسعه صنایع در این منطقه بیش از پیش باشیم.

بنا بر این گزارش به نقل از تسنیم؛ وی تصریح کرد: برای کاهش زمان سیر قطار محلی مسیر تبریز- جلفا، قطار تیلتینگ مسیر آزمایش و مراحل مطالعاتی خود را طی می کند و اگر این قطار بتواند مدت سیر تبریز- جلفا را از دو ساعت به یک و نیم ساعت برساند، این قطار به صورت روزانه بزودی در این مسیر راه ندازی خواهد شد.

وی بیان کرد: با توجه به ارتباطاتی که بین خط آهن ایران و نخجوان وجود دارد و خطوط احداثی که به ترکیه و گرجستان منتهی می شود، طی دو یا سه سال آینده با تمهیدات اتخاذ شده، شاهد یک مسیر پر ترافیک ترانزیتی و همچنین صاداراتی در این منطقه و جابجایی یک میلیون تن بار ترانزیتی و صادراتی در راه آهن آذربایجان خواهیم داشت.

وی از امکانات، توانمندی بالقوه راه آهن آذربایجان در مسیر تبریز- جلف بازدید و بر لزوم استفاده از این سرمایه هنگفت در این منطقه با تعامل هر چه بیشتر با صاحبان بار و صنایع همجوار به خصوص منطقه آزاد ارس تاکید کرد.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید