با هماهنگی وزارت کشور، انشالله در برخی حوزه‎ها انتخابات الکترونیک خواهیم داشت | اتاق خبر
کد خبر: 308927
تاریخ انتشار: 23 دی 1394 - 22:14
وزارت کشور:
پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: در این دوره از انتخابات مجلس در صورت حصول توافق نهائی با شورای نگهبان؛ انشاالله، اخذ رأی و شمارش آراء در تعدادی از حوزه‌های انتخابیه به صورت الکترونیک،‌ اجرا خواهد شد.

اتاق خبر - متن کامل اطلاعیه وزارت کشور بدین شرح است؛

در پی انعکاس خلاف واقع مصوبه دیروز مجلس شورای اسلامی در برخی از رسانه‌ها و انتشار تیترهای خبری غلطی نظیر برگزاری انتخابات الکترونیک منتفی شد،‌ به استحضار ملت شریف ایران و اصحاب محترم رسانه می‌رساند، تصمیم روز جاری نمایندگان مجلس شورای اسلامی در بررسی مفاد اعاده شده از سوی شورای محترم نگهبان در خصوص طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی، مطلقاً به معنای عدم مجوز قانونی برای برگزاری انتخابات کاملاً الکترونیک نمی باشد.

به علاوه تغییری در روند تعامل بین وزارت کشور و شورای محترم نگهبان در امر انتخابات الکترونیک واقع نشده است و همچنان که در نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی با توافق بین وزارت کشور و شورای محترم نگهبان؛ اخذ رأی و شمارش آراء در 14 حوزه انتخابیه به صورت الکترونیک انجام شد و نتایج انتخابات به تأیید شورای محترم نگهبان رسید و نامزدهای منتخب وارد مجلس شورای اسلامی شدند.

در این دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی نیز در صورت استمرار تعامل فی مابین و حصول توافق نهائی بین وزارت کشور و شورای نگهبان؛ انشاالله، اخذ رأی و شمارش آراء در تعدادی از حوزه‌های انتخابیه به صورت الکترونیک برگزار خواهد شد.

بدیهی است در صورت ضرورت، اصلاحات مورد نیاز در آئین‌نامه اجرائی قانون انتخابات، با تفاهم شورای محترم نگهبان اعمال خواهد شد.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید