شهرستان‌های تازه تأسیس لرستان نیازمند احداث بیمارستان هستند | اتاق خبر
کد خبر: 311114
تاریخ انتشار: 3 بهمن 1394 - 01:20
استاندار لرستان بر لزوم احداث بیمارستان در شهرستانهای تازه تاسیس این استان تاکید کرد.

به گزارش اتاق خبر به نقل از مهر، هوشنگ بازوند شامگاه پنج شنبه در نشست خیرین سلامت لرستان با وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه امروز بعد از ۱۲ سال شاهد فروپاشی تحریم ها در کشور هستیم اظهار داشت: دولت تدبیر و امید در ابتدای کار سیاستهای مدنظر خود را خارج کردن پرونده ایران از شورای امنیت ملی و همچنین لغو قطعنامه ها و تحریم ها علیه کشور قرار داد.

وی با بیان اینکه امروز شاهد هستیم که زبان تهدید علیه کشور به زبان تکریم تبدیل شده است عنوان کرد: این امر نیز به دلیل ۱۲ سال استقامت ملت مقابل فشار تحریم ها بوده است.

استاندار لرستان در بخش دیگری از سخنان خود به فعالیت مجمع خیرین در استان لرستان اشاره کرد و گفت: در حال حاضر پنج مجمع خیرین در لرستان مشغول به فعالیت هستند.

بازوند این مجامع خیرین را شامل مجمع خیرین سلامت، ورزش، مدرسه ساز، مسکن ساز و مسجد ساز عنوان کرد و گفت: این خیرین کارهای عمرانی بزرگی در استان لرستان در دستور کار خود قرار داده اند.

وی با اشاره به استفاده از ظرفیت لرستانی های مقیم خارج کشور در حوزه های مختلف استان ادامه داد: هم اکنون چهار هزار و ۵۰۰ لرستانی مقیم خارج کشور بوده که از این تعداد بین ۶۰۰ تا ۷۰۰ نفر پزشک هستند که این ظرفیت می تواند در  توسعه حوزه بهداشت و درمان استان موثر باشند.

استاندار لرستان در بخس دیگری از سخنان خود به طرح تحول سلامت اشاره کرد و گفت: اجرای این طرح رضایت مردم را در حوزه بهداشت و درمان در پی داشته چرا که در قالب این طرح همه دهک های جامعه در ارائه خدمات بهداشت و درمان مورد حمایت قرار گرفته اند.

بازوند با بیان اینکه در قالب اجرای طرح تحول سلامت اقدامات بسیار خوبی در حوزه سلامت استان صورت گرفته است گفت: این طرح از ایجاد فشارهای مالی به مردم در حوزه درمان جلوگیری کرده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بر لزوم توجه ویژه وزارت بهداشت برای تجهیز بیمارستانهای استان از جمله بیمارستان الیگودرز تاکید کرد و گفت: امیدواریم با توجه ویژه وزارت بهداشت شاهد تجهیز و بهره برداری از این بیمارستان با حضور معاون اول رئیس جمهور در استان باشیم.

استاندار لرستان همچنین بر لزوم تجهیز و بهره برداری از بیمارستان شهرستان بروجرد در سال ۹۵ تاکید کرد و گفت: همچنین باید زمینه لازم برای بهره برداری از بیمارستان شهرستان کوهدشت فراهم شود.

بازوند همچنین بر لزوم احداث بیمارستان در شهرستانهای تازه تاسیس لرستان مانند دروه چگنی و رومشکان تاکید کرد.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید