یارانه نقدی با کاهش قیمت نفت کم شود؟ | اتاق خبر
کد خبر: 317528
تاریخ انتشار: 26 بهمن 1394 - 01:49
تسنیم به نقل از وزیر اسبق اقتصاد نوشت:وقتی در اجرای طرح هدفمندی یارانه ها بد اقدام شود دستاورد آن تبدیل به حق می شود پس نمی توان یارانه را پس از مدتی قطع کرد وگرنه در قانون هم آمده بود که با نوسانات قیمت نفت نرخ یارانه هم نوسان می یابد.

اتاق خبر - داوود دانش جعفری گفت: در اقتصاد همه چیز به همه چیز ارتباط دارد و نباید توقع داشت که بخشی مجزا دچار درد شود و سپس درمان یابد .

وزیر اسبق اقتصاد افزود: افزایش طرح های عمرانی و چاپ اسکناس بدون برنامه ریزی و هدف نمی تواند حلال مشکلات اقتصادی یک جامعه  همچون ایران باشد.

او گفت : مادامی که  راه حلی برای بدهی های دولت و موسسات خصوصی به بانک ها و معوقات آنها نیابیم، دیگر بخش های جامعه از راه حل های موثر بی نصیب خواهند ماند .

دانش جعفری با گریزی به یارانه ها افزود: وقتی در اجرای طرح هدفمندی یارانه ها بد اقدام شود دستاورد آن تبدیل به حق می شود پس نمی توان یارانه را پس از مدتی قطع کرد وگرنه در قانون هم آمده بود که  با نوسانات قیمت نفت  نرخ یارانه هم نوسان می یابد.

او افزود: یارانه باید به گونه ای پرداخت شود که چرخه اقتصادی کشور به حرکت درآید اما متاسفانه آنچه در عمل دیده می شود عکس این مطلب است .

این استاددانشگاه بخشی از مشکلات اقتصادی جامعه را متوجه  مجلسی کرد که نمایندگانش پیش از انتخاب شدن اقدام به انتشار هر شعاری می کنند و وعده وعیدهایی را به مردم عرضه می کنند که حتی در اختیارات مجلس و نمایندگانش هم نیست .

دانش جعفری ادامه داد: مجلس باید به هدف اصلی یارانه ها باز گردد، هدفی که آزاد سازی حامل های انرژی را در پی داشته باشد و منجر به خلق منابع جدید انرژی گردد .

او همچنین  فرق بین  بخش خصوصی کشورمان را  با دیگر کشورها  این گونه بیان کرد که اطلاع نداشتن از قوانین و مقررات  داد وستد  و نحوه استفاده از اعتبارات مالی و اقتصادی موجود  سبب ضعیف عمل کردن و گاهی حصول نتایج منفی در عملکرد  بخش خصوصی می شود .

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید