جورج بوش برای حمله به عراق به ما دروغ گفت | اتاق خبر
کد خبر: 317751
تاریخ انتشار: 26 بهمن 1394 - 13:39
ترامپ:
کاندیدای ریاست جمهوری پیشرو حزب جمهوری‌خواه آمریکا در اظهاراتی، جورج دبلیو. بوش، رییس جمهور سابق این کشور را متهم به دروغگویی برای وارد کردن آمریکا به جنگ عراق کرده و او را مقصر از بین رفتن امنیت آمریکا دانست.

کاندیدای ریاست جمهوری پیشرو حزب جمهوری‌خواه آمریکا در اظهاراتی، جورج دبلیو. بوش، رییس جمهور سابق این کشور را متهم به دروغگویی برای وارد کردن آمریکا به جنگ عراق کرده و او را مقصر از بین رفتن امنیت آمریکا دانست.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، به نقل از پایگاه هافینگتون پست، دونالد ترامپ، کاندیدای ریاست جمهوری حزب جمهوری‌خواه آمریکا شنبه شب در مناظره تلویزیونی برگزار شده میان کاندیداهای ریاست جمهوری جمهوری خواه در شبکه خبری سی‌بی‌اس، درباره سران دولت جورج دبلیو. بوش گفت: آن‌ها دروغ گفتند. آن‌ها گفتند که در عراق سلاح‌های کشتار جمعی وجود دارد در حالی که هیچ سلاحی وجود نداشت. آن‌ها می‌دانستند که چنین چیزی واقعیت ندارد و سلاح کشتار جمعی وجود ندارد.

این اظهارات دونالد ترامپ در بر دارنده انتقادهای شدیدتری علیه دولت جورج دبلیو. بوش به نسبت جمهوری‌خواهان منتقد دیگر بوده‌اند. برخی از جمهوری‌خواهان پیش از این به رغم اذعان به اشتباه بوش در حمله به عراق استدلال کرده بودند که دولت بوش با حسن نیت عمل کرده است، اما این حقیقت که کاندیدای ریاست جمهوری پیشرو جمهوری‌خواهان رسما بوش را به دروغگویی متهم کرده مساله‌ای قابل توجه است.

ترامپ اظهار کرد: ما دو تریلیون دلار بودجه صرف جنگ عراق کردیم و هزاران قربانی بر جای گذاشتیم. مشخصا این جنگ یک اشتباه بود. جورج بوش یک اشتباه را مرتکب شد. درست است که ما می‌توانیم مرتکب اشتباه شویم اما این اشتباه واقعا گزاف بود. ما هرگز نباید به عراق حمله می‌کردیم. ما کل خاورمیانه را بی‌ثبات کرده‌ایم.

در این مناظره جب بوش، برادر جورج بوش و کاندیدای ریاست جمهوری دیگر حزب جمهوری‌خواه اگرچه جنگ عراق را یک اشتباه خواند اما گفت که از اتهام‌زنی‌ها علیه دولت برادرش به خاطر همه مشکلات خسته شده است.

وی که فرماندار سابق فلوریدا است گفت: من از اتهام‌زنی باراک اوباما و از اینکه او برادر من را مقصر همه مشکلاتی که داشته می‌داند، خسته و منزجر هستم. از طرفی صراحتا باید بگویم که اهمیت چندانی به توهین‌هایی که دونالد ترامپ به من نسبت می‌دهد نمی‌دهم. من از اینکه او نیز خانواده من را دائما مقصر می‌داند خسته و منزجر هستم.

این در حالی است که دونالد ترامپ مثل گذشته بار دیگر تکرار کرد که حملات تروریستی 11 سپتامبر جلوی چشم جورج دبلیو. بوش اتفاق افتاد و او مقصر از بین رفتن امنیت آمریکا است.

پس از ترامپ، سناتور مارکو روبیو، کاندیدای جمهوری‌خواه دیگر نیز گفت:، از این بابت که در زمان حملات 11 سپتامبر جورج بوش به جای رقیب دموکراتش ال گور، ‌رئبس جمهور آمریکا بوده خرسند بوده و معتقد است که بوش آمریکا را ایمن نگه داشته است. اما در پاسخ ترامپ گفت: چطور او وقتی که مرکز تجارت جهانی فروپاشید ما را ایمن نگه داشت؟ من صدها تن از دوستانم را در این حمله از دست دادم. مرکز تجارت جهانی در دوران تصدی جورج بوش فرو ریخت اما باز می‌گویید او ما را ایمن نگه داشت؟ این ایمنی نیست!

پس از ترامپ، روبیو در پاسخ گفت: مرکز تجارت جهانی هنگامی فرو ریخت که بیل کلینتون زمانی که فرصت کشتن اسامه بن لادن را داشت از این فرصت برای کشتن او استفاده نکرد. اما ترامپ مجددا در پاسخ گفت: بوش نیز فرصت کشتن بن لادن را داشت اما این کار را انجام نداد.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید