فولاد چینی همه را بیچاره کرده است | اتاق خبر
کد خبر: 318490
تاریخ انتشار: 28 بهمن 1394 - 01:44
اقتصادنیوز نوشت: مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان در خصوص تغییر قیمت جهانی فولاد در بازار جهانی و داخلی اظهار کرد: قیمت محصولات فولادی به ازای هر تن در بازار جهانی از 750 دلار به 300 دلار طی یک سال کاهش یافته است.

اتاق خبر - بهرام سبحانی گفت: در بازار داخلی قیمت محصولات فولادی به ازای هر کیلوگرم از 1900 تومان به 1300 تومان کاهش یافته است.

سبحانی در خصوص نقش چین در ایجاد بحران صنعت فولاد بیان کرد: در سال 2015 صادرات فولاد چین بالای 100 میلیون تن بوده که این امر وضعیت صنعت فولادسازی را در دنیا به هم ریخته است. این موضوع هزار نفر نیروی انسانی را در انگلیس بیکار کرده است و 10 هزار نفر از صنعت فولاد اخراج شده اند.

او افزود: به طور کلی فولاد وارداتی چین باعث بیچارگی صنعت فولاد در کشورها شده است.

سبحانی در بخشی از اظهارات خود به اقدام کشورهای مختلف برای مقابه با دامپینگ فولادی چینی‌ها اشاره کرد و گفت: پاکستان در مقابله با واردات محصولات فولادی قانون مقابله با دامپینگ گذاشته است، آمریکا تعرفه مجدد برای فولاد چین گذاشته است و ایران هم باید قبل از اینکه صنعت فولاد سقوط بکند باید تعرفه را بالا ببرد.

او در خصوص رابطه قیمت نفت با قمیت فولاد تصریح کرد: قیمت نفت رابطه تنگاتنگی با قیمت محصولات فولادی دارد، به عبارت دیگر اگر قیمت انرژی کاهش پیدا کند قیمت فولاد هم کاهشی می‌شود و اگر قیمت انرژی افزایش پیدا کند قیمت فولاد هم افزایش پیدا خواهد کرد.

سبحانی در خصوص اقدامات دولت در سال آینده خاطرنشان کرد: درسال آینده دولت نرخ انرژی را افزایش ندهد، تولید داخل را حمایت کند و جلوی واردات را بگیرد و تعرفه مالیات بر درآمد شرکت‌ها را حمایت کند تا بتوانند طرح‌های توسعه خود را پیاده کنند.

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید