سفر وزیر انرژی بلغارستان با هیأتی اقتصادی به تهران | اتاق خبر
کد خبر: 319357
تاریخ انتشار: 1 اسفند 1394 - 12:41
در دیدار کریستو پولنداکو سفیر بلغارستان در ایران با ابوالفضل رهنما مدیرکل اروپا و امریکای اتاق ایران، برنامه سفر هیأت سیاسی و اقتصادی بلغارستان و هماهنگی های لازم در خصوص دیدارها و نشست های جانبی آن مورد بررسی قرار گرفت.

اتاق خبر: در این جلسه کریستو پولنداکو، ضمن تأکید بر نقش ایران در منطقه، اهمیت ارتباط اقتصادی با بخش های خصوصی ایران را از اهداف سفر این هیأت عنوان کرد و گفت: با توجه به اهداف دولت ها برای احیای راه ابریشم و انتقال کالاهای شرق و غرب از این مسیر، بلغارستان و ایران به عنوان دو کشور ایفا کننده نقش مؤثر در این مسیر، نیازمند توسعه روابط در همه زمینه ها هستند.

بنا بر این گزارش به نقل از اتاق ایران؛ سفیر بلغارستان از سفر هیأت اقتصادی به همراه وزیر انرژی که با دو معاون مهم به تهران در نیمه دوم اسفند ماه خبر داد و افزود: 54 شرکت مهم در زمینه های الکترونیکی، حمل و نقل، توسعه راه آهن، کشاورزی و مدیریت آب برای یافتن همکاران تجاری و سرمایه گذاری و تولید به تهران سفر خواهند کرد.

در ادامه؛ ابوالفضل رهنما مدیرکل اروپا و آمریکای اموربین الملل اتاق ایران، از آمادگی اتاق بازرگانی برای پذیرش هیأت و دعوت از فعالان اقتصادی بخش خصوصی متناسب با ترکیب هیأت، خبر داد و گفت: اسفند ماه و هفته های پایانی سال با ترافیک حضور کشورهای مختلف اروپایی مواجه هستیم و امیدواریم این دیدارها و مذاکرات نتایج مثبتی را برای بخش خصوصی رقم زند.

رهنما بر لزوم هماهنگی بانک ها و ارتباط بین مؤسسات مالی دو کشور برای تسهیل امر تجارت تأکید کرد و افزود: فراهم آوردن زیرساخت ارتباط اقتصادی، برپایی مناسبات مالی و ارائه تسهیلات توسط بانک های دو کشور است و درخواست می شود که این موضوع در ترکیب اعضای هیأت مدنظر قرار گیرد.کد:94109

نظرات
ADS
ADS
پربازدید