فحاشی ترامپ به رقیب هم‌حزبی‌اش! | اتاق خبر
کد خبر: 321122
تاریخ انتشار: 7 اسفند 1394 - 05:00
تسنیم نوشت: دونالد ترامپ نامزد پیشتاز جمهوریخواه انتخابات ۲۰۱۶ آمریکا در واکنش به انتقادهای میت رامنی نامزد جمهوریخواهان و رقیب اوباما در انتخابات ۲۰۱۲، او را «احمق» خواند.

اتاق خبر - نامزد پیشتاز جمهوریخواه انتخابات 2016 آمریکا که سابقه طولانی در حملات لفظی به مخالفانش دارد،‌ این بار رقیب جمهوریخواه باراک اوباما در انتخابات قبلی ریاست جمهوری را مخاطب قرار داد.

مبارات انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا با شدت از سوی نامزدهای هر دو حزب ادامه دارد و آنها برای اینکه به عنوان نامزد نهایی حزب متبوع خود انتخاب شوند، بر شدت تلاش‌های خود افزوده‌اند.

در این بین عملکرد غیرقابل پیش‌بینی دونالد ترامپ در میان نامزدهای جمهوریخواه انتخابات 2016 توجهات را به خود جلب کرده است. او تا کنون از مجموع 4 انتخابات درون حزبی توانسته 3 بار پیروز شود و اکنون نامزد پیشتاز این حزب است.

پیشتازی ترامپ با انتقاد و ابراز نگرانی اعضای ارشد جمهوریخواه و همچنین اعضای کلیدی این حزب مواجه شده و آنها هر از چند گاهی در این باره اظهارنظر می‌کنند.

در همین راستا، میت رامنی نامزد نهایی جمهوریخواهان در انتخابات 2012 و رقیب باراک اوباما در انتخاباتی قبلی،‌ ضمن رد کردن مواضع ترامپ،‌ برخی از برنامه‌های او به ویژه در موضوع مالیات را به باد انتقاد گرفت.

نامزد پیشتاز جمهوریخواه انتخابات 2016 در پاسخ به این انتقادات، ضمن رد انتقادات رامنی، او را به دلیل آنکه نتوانسته در انتخابات قبلی پیروز شود،‌ مقصر دانست.

ترامپ گفت: «میت رامنی کسی که کاملا انتخابات(قبلی) را از دست داد و عملکرد ضعیفی داشت و طرح مالیاتی او شبیه به طرح احمق‌ها بود، حالا دارد ادای یک فرد قوی را در می‌آورد».

میلیاردر و نامزد پیشتاز جمهوریخواه بار دیگر با «احمق» خواندن رامنی گفت که رقیب سال 2012 اوباما برای پیروزی در انتخابات قبلی ریاست جمهوری به سراغش آمده بود.

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید