مصوبه مجلس در مورد مزایای بیمه عمر برای پرسنل نیروهای مسلح | اتاق خبر
کد خبر: 324035
تاریخ انتشار: 17 اسفند 1394 - 15:35
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز (دوشنبه) با تسری قانون بیمه عمر و حوادث به پرسنل نیروهای مسلح موافقت کردند.

اتاق خبر: در جلسه علنی صبح امروز کلیات لایحه اصلاح قانون بیمه عمر و حوادث پرسنل نیروهای مسلح، وزارت دفاع و سازمان‌های تابعه یا وابسته به آنها مورد بررسی قرار گرفت که با 165 رأی موافق، 5 رأی مخالف و 1 رأی ممتنع از مجموع 211 نماینده حاضر به تصویب رسید.

بنا بر این گزارش به نقل از ایسنا؛ در ماده واحده این لایحه آمده است: در عنوان قانون بیمه عمر و حوادث پرسنل نیروهای مسلح وزارت دفاع و سازمان‌های وابسته به آنها پس از واژه پرسنل عبارت «و بازنشستگان و وظیفه‌بگیران» اضافه شده و متن زیر به عنوان تبصره 2 به ماده یک قانون اضافه می‌شود.

تبصره 2- بازنشستگان و وظیفه‌بگیران هر یک از صندوق‌های موضوع این ماده با کسر و پرداخت نیم درصد از حقوق ماهانه آنها و پرداخت سهم دولت عضو آن صندوق محسوب و از مزایای مربوط برخوردار می‌شوند.

نمایندگان مجلس با 154 رأی مخالف، 4 رأی مخالف و 5 رأی ممتنع از مجموع 209 نماینده حاضر ماده واحده این طرح را نیز به تصویب رساندند که بر اساس آن نیروهای مسلح از مزایای بیمه عمر و حوادث برخوردار می شوند.

علی لاریجانی رئیس مجلس نیز پس از به تصویب رسیدن این لایحه ابراز امیدواری کرد که وزارت دفاع تلاش لازم را برای اجرای این قانون داشته باشد تا مشکل پرسنل نیروهای مسلح مرتفع شود.

94109

نظرات
ADS
ADS
پربازدید