برای بعضی جناح‌ها پیروزی قوم و قبیله خود مهم‌تر از عظمت ایران است | اتاق خبر
کد خبر: 325008
تاریخ انتشار: 22 اسفند 1394 - 09:30
طبیب‌زاده:
نماینده مردم تهران در مجلس به برنتافتن رأی مردم در سال 88 و تهدید کردن شیرازه نظام از طریق اغتشاش و قانون‌شکنی اشاره کرد و گفت: بعضی جریانات سیاسی فقط پیروزی قوم و قبیله خود در انتخابات برایشان مهم است نه عظمت کشور.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از فارس، زهره طبیب‌زاده نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اصولگرایان ـ با عناوین مختلف در مقاطع مختلف انقلاب در طول 37 سال همواره مشروعیت و موفقیت نظام را بر کامیابی خود ترجیح می‌داده‌اند، گفت: طیف اصولگرا در تمامی انتخابات‌هایی که نتیجه را به جناح مقابل واگذار کرده است، رأی مردم را با احترام پذیرا شده است.

وی با یادآوری تبریکات حضوری شخصیت‌های اصولگرا به نامزدهای مورد حمایت اصلاح‌طلبان در انتخابات‌های ریاست‌جمهوری، اظهار داشت: اصولگرایان حتی در یکی از انتخاب‌های مجلس که اصلاح‌طلبان با تخلفات گسترده به پیروزی رسیدند، با تمکین از نظر رهبر معظم انقلاب، سکوت کردند.

برخی جریانات هر جا که خود پیروز شده، مردم را فهیم و باشعور عنوان می‌کند و هر جا که طیف مخالف رأی آورده است، مردم را فاقد بلوغ سیاسی خوانده و تحقیر می‌کنند.

طبیب‌زاده به برنتافتن رأی مردم در سال 88 و تهدید کردن شیرازه نظام از طریق اغتشاش و قانون‌شکنی اشاره کرد و گفت: بعضی جریانات سیاسی فقط پیروزی قوم و قبیله خود در انتخابات برایشان مهم است نه عظمت کشور.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: برخی جریانات سیاسی از جمله جریانی که در انتخابات هفتم اسفند مجلس در تهران، کرسی‌های مجلس را به خود اختصاص داد، هر جا که خود پیروز شده، مردم را فهیم و باشعور عنوان می‌کند و هر جا که طیف مخالفش در بیشتر شهرستان‌ها رأی آورده است، مردم را فاقد بلوغ سیاسی خوانده و تحقیر می‌کنند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، گفت: جریان اصولگرا همواره نتیجه انتخابات را قبول داشته و هدفش صرفا پیشرفت و تعالی کشور است، نه حضور نامزدهای خود در مناسب و کرسی‌های اجرایی و قانون‌گذاری.

آیت‌الله محمد یزدی رئیس جامعه مدرسین حوزه علمی قم که ریاست دوره کنونی مجلس خبرگان رهبری را برعهده دارد و برای دوره بعد، موفق به کسب آرا نشده است، در آخرین اجلاسیه دوره چهارم مجلس خبرگان که سه شنبه 18 اسفند برگزار شد، گفت: من بعد از اینکه از وزارت کشور اعلام رسمی نتیجه انتخابات را اعلام کرد، اطاعت قانون کردم چرا که من مثل همه افراد مطیع قانون هستم و قانون را مقدم می‌شمارم و راضی نیستم در قانون کمتری تخلفی انجام شود.

وی همچنین خاطرنشان کرد که مردم به خوبی به وظایف خود عمل کردند؛ ما مردم نجیب و عزیزی داریم که با پیام مقام معظم رهبری و با پیروی از ایشان با اکثریت 62 درصد یا بیشتر در انتخابات مشارکت کرده‌اند.

انتهای پیام/

کد: 94108

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید