ثبت ۲۸۶ وقف در ایام نوروز | اتاق خبر
کد خبر: 331733
تاریخ انتشار: 21 فروردین 1395 - 23:30
سخنگوی سازمان اوقاف گفت: در قالب برگزاری طرح ملی آرامش بهاری، از ۲۸ اسفند تا ۱۳ فروردین ماه، ۲۸۶ وقف جدید در عرصه های مختلف فرهنگی، اجتماعی و قرآنی در سطح کشور به ثبت رسید.

اتاق خبر: طرح آرامش بهاری در بیش از ۲۷۰۰ امامزاده و بقعه متبرک در تعطیلات نوروزی با هدف تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی با استفاده از ظرفیت تعطیلات نوروزی، تقویت باورهای دینی و مذهبی و ارتقاء سطح فکری و فرهنگی زائرین و مسافران نورزی، تبلیغ و ترویج سنت اصیل اسلامی به هموطنان در عید نوروز و خدمت رسانی مطلوب و ایجاد رضایت و علاقه مندی در زائرین بقاع و اماکن متبرکه  با بسیج بیش از ۳۹ هزار نفر از کارکنان ستادی و ادارات اوقاف، خادمان و هیأت امنا در امامزادگان و بقاع متبرکه کشور برگزار شد.

براساس آخرین آمار دریافتی همزمان با اجرای این طرح، بیش از ۲۸۶ وقف جدید با نیات مختلف فرهنگی، مذهبی، اجتماعی و خیریه در سطح کشور به ارزش بیش از ۶۰۹ میلیارد و ۴۴۸ میلیون و ۶۳۸ هزار ریال به ثبت رسید.

ثبت موقوفات جدید با نیات مذهبی در یزد

سخنگوی سازمان اوقاف و امور خیریه در این خصوص با اشاره به ثبت نخستین وقف سال۹۵ به ارزش ۱۲ میلیارد ریال با نیت اطعام روزه داران در استان یزد گفت: هم زمان با لحظات آغازین سال ۹۵ و در جوار بارگاه منور امامزاده جعفر (ع) یزد، نخستین وقف سال به ثبت رسید.

حسن ربیعی ادامه داد: واقف خیر اندیش یزدی در لحظات آغازین سال جدید در جوار مضجع شریف امامزاده جعفر (ع) یزد و در مراسم تحویل سال دو قطعه زمین خود را وقف کرد.

وی افزود: حجت الاسلام و المسلمین موسوی واقف خیر اندیشی است که در اقدامی خدا پسندانه دو قطعه زمین خود را به مساحت ۲۸۹ و ۲۵۴ متر مربع در شهر یزد به ارزش ۱۲ میلیارد ریال با نیت برگزاری مراسم افطاری در مسجد خرمشاه یزد به ثبت رساند.

ربیعی با اشاره به دیگر موقوفات جدید به ثبت رسیده در استان یزد افزود: فاطمه حیدر علی زاده مادر شهید دهقانپور در اقدامی خداپسندانه سه دانگ از باغ خود را به نیت روضه خوانی حضرت ابا عبد الله (ع) و در روز شهادت امام حسن مجتبی (ع) وقف کرد.

سخنگوی سازمان اوقاف و امور خیریه در ادامه گفت: این واقف خیراندیش ۳۰۶ متر از باغ خود را به ارزش ۳ میلیارد ریال در شهرستان تفت وقف نموده است.

وی افزود: همچنین آقای غلامرضا رنجبربافقی و سر کار خانم فاطمه فتاحی بافقی هر یک سه دانگ مشاع از عرصه و اعیان خانه مسکونی خود به مساحت ۴۰۰ مترمربع به ارزش۲میلیارد و چهارصد میلیون ریال جهت سکونت فقرا و قشرهای مستضعف جامعه وقف نموده اند.

موقوفات جدید آذربایجان شرقی

وی با اشاره به اینکه در سومین روز از سال جدید نخستین وقف جدید شهرستان اهر به ثبت رسید، افزود: واقف خیراندیش زمینی به مساحت۳۵۰ متر مربع و به ارزشی بالغ بر ۴۰ میلیون تومان جهت ساخت مسجد وقف کرد.

وقف خودروی سمند در آذربایجان غربی

ربیعی به ثبت ۷ موقوفه جدید همزمان با اجرای طرح آرامش بهاری در آذربایجان غربی اشاره کرد و گفت: همزمان با اجرای طرح آرامش بهاری در جوار امامزادگان وبقاع متبرکه شاخص این استان، هفت موقوفه جدید در استان به ثبت رسید.

وی گفت: این موقوفات در شهرستان های ارومیه، خوی، سلماس، میاندوآب، نقده و شاهین دژ ثبت شده است که این موقوفات  شامل آپارتمان مسکونی، پنج قطعه زمین و خودروی سمند است.

ربیعی گفت: وقف جدید در ارومیه زمینی به مساحت ۶۰ مترمربع به ارزش یک میلیارد ریال  است که برای ساخت مسجد به ثبت رسید.

سخنگوی سازمان اوقاف و امور خیریه افزود: اولین موقوفه سال جدید شهرستان خوی شش دانگ ۳۰۰ متر مربع زمین با کاربری مسکونی است که در راستای تبلیغ و ترویج فرهنگ قرآن و اهل بیت (ع)وقف شده است.

وی گفت: سومین موقوفه جدید، یک باب آپارتمان مسکونی با زیربنای ۸۰ مترمربع است که از سوی بانوی خیری در نقده وقف تبلیغ فرهنگ قرآن و کمک به مستمندان شهرستان نقده شده است.

ربیعی وقف یک خودروی سمند برای زیارتگاه حضرت عباس (ع) میاندوآب، دو قطعه زمین در شاهین دژ برای تعزیه داری حضرت زهرا (س) و یک قطعه زمین به متراژ ۴۰۰ مترمبع جهت ساخت حسینیه در روستای باخ جاجیک سلماس را از دیگر موقوفات ثبت شده در چهار روز نخست سال ۹۵ اعلام کرد.

ثبت موقوفه قرآنی در اردبیل

مدیرکل حوزه ریاست، روابط عمومی و امور بین الملل سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به موقوفات جدید ثبت شده در استان اردبیل تصریح کرد: اسماعیلی، واقف خیراندیش منزل مسکونی به همراه دو باب مغازه خود را با مساحت بیش از سیصد مترمربع وقف کرد.

وی ادامه داد: ارزش تقریبی این منزل مسکونی و واحدهای تجاری آن بیش از هشتصد میلیون تومان برآورد شده است.

ربیعی گفت: نیت این نیکوکار از این کار خداپسندانه، انجام فعالیتهای قرآنی و ترویج معارف قرآن کریم، نشر معارف اسلامی، مدیریت اموال پس از مرگ و باقی نگه داشتن نام خود در طول تاریخ عنوان شده است.

سخنگوی سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره موقوفه دیگر به ثبت رسیده طی ایام نوروز در استان اردبیل گفت: خانم عالی پور، بانوی خیر اردبیلی، منزل مسکونی خود را وقف کمک و مساعدت به مستمندان کرد. 

وی افزود: مساحت این موقوفه ۹۰ متر مربع است و ارزش تقریبی ملک بیش از یکصد میلیون تومان برآورد شده است.

وقف جدید در البرز

ربیعی با اشاره به موقوفه جدید به ثبت رسیده در استان البرز افزود : ۱۵۸۰ متر مربع زمین به ارزش ۵ میلیارد ریال در شهرستان ساوجبلاغ استان البرز با نیت کمک به ایتام و مباحث قرآنی طی ایام نوروز وقف شد.

موقوفات جدید اصفهان

سخنگوی سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به موقوفات ثبت شده در استان اصفهان اظهار داشت: همزمان با اجرای طرح آرامش بهاری سه وقف جدید در سال ۹۵ در استان اصفهان به ثبت رسید.

وی در ادامه تصریح کرد: بتول ناهید این بانوی نیک اندیش اصفهانی یک وقف جدید را برای کمک به نیازمندان و مستمندان به ثبت رساند.

ربیعی در ادامه افزود: این بانوی نیک اندیش یک باب مغازه تجاری به مساحت ۱۵ متر مربع را وقف کرد تا عواید حاصل از این موقوفه برای کمک به نیازمندان و مستمندان صرف شود.

وی بیان کرد: این موقوفه در خیابان چهار باغ عباسی اصفهان و مقابل مدرسه علمیه امام جعفر صادق(ع) واقع شده است و ارزش آن بالغ بر ۲ میلیارد ریال می باشد.

موقوفات جدید در لرستان

سخنگوی سازمان اوقاف و امور خیریه از ثبت اولین وقف سال ۹۵ استان لرستان در شهرستان لردگان خبر داد و گفت: واقف خیر اندیش همايون شجاعي ١٠٠ متر زمین را وقف محوطه امامزاده عبدالباقي(ع) كل گچي کرد.

وی ارزش این وقف را حدود ٧٠ میلیون ريال دانست و گفت: با توجه به نیاز ضروری مردم جهت استفاده از محوطه امامزاده عبدالباقي، زمین این واقف خیر اندیش بسیاری از مشکلات محوطه امامزاده عبدالباقي (ع) را حل خواهد کرد.

موقوفات جدید ورزشی در خراسان رضوی

ربیعی با اشاره به ثبت ۸ وقف جدید در استان خراسان رضوی گفت: محمدرضا راه چمني، نيكوكارخيرانديش يك قطعه زمين به مساحت ۱۰۲مترمربع به ارزش۳۰۰ ميليون ریال واقع در روستاي راه چمن شهرستان جغتاي راجهت ساخت مجتمع تجاري فرهنگي مذهبي وقف كرد.

وی اضافه کرد: علی اکبر گوری، خیر نیک اندیش سهم الارث خود شامل یک قطعه زمین واقع در روستای گوری شهرستان جغتای به مساحت ۱۰۲مترمربع به ارزش ۱۰ میلیون ریال راجهت ساخت مجتمع فرهنگی مذهبی ورزشی وقف کرد.

ربیعی تصریح کرد: مسلم قاینی، واقف نیک اندیش روستای خداشاه این شهرستان یک قطعه زمین به مساحت ۴۶مترمربع واقع در این روستا را به ارزش۱۵۰ میلیون ریال جهت ساخت دارالقرآن و مجتمع فرهنگی مذهبی ورزشی وقف کرد.

سخنگوی سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به اینکه محمدجغتایی یک قطعه زمین به مساحت ۱۴۱مترمربع به ارزش۷۰ میلیون ریال را درشهرجغتای جهت ساخت مسجد و حسینیه حضرت فاطمه(س) وقف کرد، افزود:  همچنین در آغازین روزهای سال ۹۵، چهار وقف جدید در این شهرستان به ارزش یک میلیارد و صد و هفتاد میلیون ریال توسط واقفان خیر اندیش وقف شد.

وی با بیان اینکه در راستای اجرای طرح مودت، خیر نیک اندیش محمدرضا قدیری عضو هیئت امناء امامزاده سید عبدالله(ع)، یک قطعه زمین به مساحت۵۵۰ متر مربع به ارزش۲۲۰میلیون ریال را وقف توسعه این بقعه متبرکه کرد و همچنین کریم پور، نیکوکار خیر اندیش مبلغ۷۰ میلیون ریال جهت ساخت سرویسهای بهداشتی بقعه متبرکه اهداء نمود.

ربیعی افزود: زوج نیکوکار خیر اندیش حسین و لیلا منیدری یک واحد منزل مسکونی به همراه تمام وسایل آن به مساحت ۳۲۰متر مربع به ارزش۶۰۰ میلیون ریال را جهت هیئت حضرت علی اصغر(ع) در روستای منیدر شهرستان جغتای وقف کرد.

سخنگوی سازمان اوقاف و امور خیریه ادامه داد: رضاخداشاهي يك قطعه زمين به مساحت ۹۵متر واقع در روستاي خداشاه شهرستان جغتاي را جهت ساخت دارالقرآن ومجتمع فرهنگي مذهبي ورزشي به ارزش ۳۰۰ میلیون ریال وقف كرد.

وی گفت: نيكوكارخيرانديش علي محمد زرقاني با وقف يك اصله درخت گردو باحريم زمين آن به ارزش ۵۰ ميليون ریال واقع در روستاي زرقان شهرستان جغتاي را جهت عزاداري امام حسين(ع) وقف كرد.

وقف باغ انگور در خراسان شمالی

ربیعی با اشاره به موقوفات ثبت شده در استان خراسان شمالی افزود: طی اقدام خداپسندانه  یکی از بانوان شهرستان شیروان، یک قطعه زمین به مساحت هزار و ۴۸ متر مربع و ارزش ۲۰۰ میلیون ریال را برای احداث مسجد در شهر زیارت وقف کرد.

سخنگوی سازمان اوقاف و امور خیریه ادامه داد: توسط واقف خیر اندیش حسن ابراهیم زاده، یک قطعه باغ انگور به مساحت ۶۰۰ متر مربع به نیت عمران و آبادانی امام زاده روستای پیرشهید از توابع بخش مرکزی شهرستان شیروان اختصاص یافته است.

وی ارزش ریالی این موقوفه را ۱۰۰ میلیون ریال عنوان و گفت: این شهرستان با سه هزار رقبه موقوفات بالاترین رقم را در سطح استان خراسان شمالی دارد.

وقف جدید در زنجان

ربیعی با اشاره به موقوفات ثبت شده در استان زنجان گفت: یک قطعه زمین ۲۳۸ متر مربعی با ارزش ریالی ۳۰۰ میلیون ریال با نیت ساخت و توسعه مسجد توسط واقف خیراندیش عوضعلی گچ‌لو به ثبت رسید.

وقف های جدید عام المنفعه در سیستان و بلوچستان

مدیرکل حوزه ریاست، روابط عمومی و امور بین الملل سازمان اوقاف با اشاره به ثبت موقوفات جدید در استان سیستان و بلوچستان گفت: نعمت الله کرد روپسی، ۵۰۰ متر زمین در روستای سروگه، محمد انور گمشادزهی ۴۰۰ متر مربع زمین در دایی آباد زاهدان، گل محمد گرد انجرکی ۱۴۴ متر مربع زمین در بخش لادیز، کاجیان حسن زهی ۱۵۰۰ متر مربع زمین در میرجاوه، علی بلوچزهی ۳۴۰ متر مربع در بم پشت سراوان، عظیم هاشمزهی ۵۰۰ متر مربع در نوک آباد خاش، عبدالعزیز شهنوازی ۲۵۰ متر مربع زمین در همت آباد زاهدان، عبدالرئوف ریگی ۱۰۰۰ متر زمین در میرجاوه  و آقای حسین آهمند ۳۱۸ متر مربع زمین در زاهدان با نیات خیریه و عام المنفعه وقف کرده اند.

 وی افزود: مساحت اراضی وقف شده ۴۹۵۲ متر مربع با کاربری کشاورزی و مسکونی، تجاری می باشد و بالغ بر ۱۰۰ میلیون تومان ارزش ریالی دارد.

وقف های جدید در فارس

ربیعی از ثبت وقف های جدید در استان فارس خبرداد و گفت: محمد علی رضا پور و فاطمه کارمکار روحانی ۳ قطعه زمین جمعأ به مساحت ۴۷۰ متر مربع را وقف کردند.

وی با بیان اینکه این وقف به ارزش یک و نیم میلیارد ریال بوده است، افزود: این واقفان نیک اندیش سه قطعه زمین خود را با نیت احداث حسینیه به نام زید ابن علی بن الحسین(ع) وقف کردند.

ربیعی با بیان اینکه همچنین عرصه و اعیان یک درب باغ انگوری به مساحت ۵۳۰ متر مربع وقف شده است، ادامه داد: حاج یوسفعلی رنجبر خیر نیک اندیشی است که باغ خود به ارزش ۱۵۰ میلیون ریال را با نیت اطعام و روضه خوانی حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) وقف کرد.

وقف زمین در گیلان

ربیعی با اشاره به اینکه اولین وقف نوروزی در سال ۹۵ در استان گیلان توسط آقای عین اله محرر، واقف خیراندیش لنگرودی به ثبت رسید، گفت: این واقف خیراندیش با وقف یک قطعه زمین مزروعی به مساحت ۳۰۰۰ مترمربع و با نیت برگزاری مراسم عزاداری حضرت سیدالشهداء (ع) و نشر معارف اسلامی در آستان مقدس امامزاده قاسم (ع) پیل محله شهرستان لنگرود وقف کرد.

سخنگوی سازمان اوقاف همچنین افزود: ارزش تقریبی این وقف چیزی حدود پانصد میلیون ریال معادل پنجاه میلیون تومان است.

وی با اشاره به اینکه دومین وقف نوروزی در سال ۹۵ توسط یک واقف خیراندیش لنگرودی به ثبت رسید، افزود: این واقف خیراندیش با وقف یک قطعه زمین مزروعی به مساحت ۲۰۰ مترمربع و به نیت توسعه مسجد جامع روستای کهلبون شهرستان لنگرود وقف کرد.

ربیعی همچنین افزود: ارزش تقریبی این وقف چیزی حدود شصت میلیون ریال معادل شش میلیون تومان دانست.

وقف برای ایام فاطمیه (س) در گلستان

مدیرکل حوزه ریاست، روابط عمومی و امور بین الملل سازمان اوقاف با اشاره به موقوفات جدید استان گلستان گفت: بذرافشان، واقف خیراندیش در شهرستان آزادشهر زمین کشاورزی خود به مساحت حدود ۵ هزار متر مربع را وقف صرف هزینه های جاری مسجد جامع خاندور سادات کرد.

وی اضافه کرد: همچنین صادق نوری قره تکن در این شهرستان یک باب مغازه به ارزش حدود یک میلیارد ریال را وقف کرد.

ربیعی افزود:۵۰ درصد از این وقف منفعتی براساس نظر واقف، صرف هزینه مراسم شهادت حضرت فاطمه (س) و ۵۰ درصد دیگر نیز صرف خیرات و مبرات می شود.

سخنگوی سازمان اوقاف و امور خیریه افزود: همچنین یک واحد آپارتمان مسکونی به مساحت ۱۰۴ مترمربع در گنبد کاووس با نیت هزینه های مساجد به ارزش یک میلیارد و پانصد میلیون ریال توسط یک مادر شهید به ثبت رسید.

وقف برای امامزاده در  مازندران

سخنگوی سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: همزمان با ایام نوروزی و اجرای طرح آرامش بهاری حجت الاسلام سید مهدی پایدار در اقدامی خدا پسندانه، زمینی به مساحت  ۲۷۵ متر مربع را وقف کرد.

وی افزود: این واقف خیراندیش این قطعه زمین را برای افزودن به بنای مسجد امام رضا(ع) روستای کوهستان بهشهر وقف کرده است که ارزش این موقوفه ۳۰۰ میلیون ریال است.

ربیعی همچنین افزود: ۲۰۷ متر مربع زمین در شهرستان ساری نیز جهت گسترش محوطه امامزاده یعقوب (ع)وقف شد.

مدیرکل حوزه ریاست، روابط عمومی و امور بین الملل سازمان اوقاف اضافه کرد: واقف خیراندیش خانم سیده شهربانو هاشمی یک قطعه زمین به مساحت ۲۰۷ مترمربع و ارزش ۲۵۰ میلیون ریال را جهت گسترش محوطه امامزاده یعقوب (ع) این شهرستان وقف نموده است.

پدر شهیدی به جمع واقفان نیک اندیش استان مرکزی پیوست

وی بیان کرد: همزمان با اجرای طرح آرامش بهاری، واقف خیراندیش، سید حسین حسینی  پدرشهید گرانقدر دوران هشت سال دفاع مقدس، قطعه زمینی به مساحت ۱۵۲۰ متر مربع را با نیت ساخت مغازه های تجاری و حسینیه و مسجد در این شهرستان وقف کرد.

ربیعی ارزش این قطعه زمین را ۱ میلیارد وپانصدمیلیون ریال عنوان کرد.

سخنگوی سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: همچنین گفت: توسط هیات امناء آستان مقدس امامزاده هدیه خاتون (س)، یک باب واحد مسکونی  به مساحت ۲۵۰ متر مربع در روستای فیجان شهرستان اراک وقف شد.

وی بیان کرد: ارزش ریالی این موقوفه ۹۰۰ میلیون ریال است که با نیت توسعه این آستان مقدس وقف واهدا شده است.

ربیعی با اشاره به ثبت موقوه ای جدید در شهرستان زرندیه استان مرکزی گفت: همزمان با اجرای طرح نوروزی آرامش بهاری ودر روزهای آغازین سال جدید یک قطعه زمین توسط واقف خیراندیش، پاشا خانلو با نیت ساخت مسجد در شهر زاویه از توابع شهرستان زرندیه وقف شد.

وی افزود: ارزش این قطعه زمین به مساحت ۱۰۰۰ متر مربع و به ارزش ۵ میلیارد ریال است که توسط این واقف خیراندیش وقف و به ثبت رسید.

موقوفات جدید قرآنی در همدان

ربیعی با اشاره به ثبت چهار وقف جدید در ایام نوروز در همدان با نیت دینی و قرآنی افزود: همه این موقوفات در شهرستان نهاوند بوده است.

مدیرکل حوزه ریاست، روابط عمومی و امور بین الملل سازمان اوقاف گفت: نخستین وقف یک قطعه زمین به مساحت چهارصد متر مربع است که در یکی از روستاهای نهاوند از سوی اهالی روستا وقف ساخت زینبیه شده است.

وی ارزش ریالی این وقف را یکصد میلیون ریال دانست و گفت: این زمین به نیت ساخت زینبیه در روستای تپه یزدان نهاوند وقف شده است.

ربیعی به دومین وقف صورت گرفته اشاره کرد و افزود: سه دانگ یک عمارت مسکونی به مساحت ۲۵۰ متر به ارزش یک میلیارد ریال توسط خانم فاطمه سیدان وقف شد که نیت وقف تبلیغ و ترویج فرهنگ قرآن در نهاوند است.

سخنگوی سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه یک قطعه زمین نیز به مساحت ۴۰۰ متر وقف شده است، گفت: ارزش ریالی این قطعه زمین ۱۱۰ میلیون ریال عنوان شده که نیت از وقف نیز ساخت مسجد در روستای برجکی نهاوند است.

وی با اشاره به چهارمین وقف صورت گرفته افزود: همچنین یک قطعه زمین به مساحت ۳۵۰ متر به ارزش یکصد میلیون ریال و با نیت ساخت مسجد در روستای قیلاب نهاوند توسط جمشید کولیوند وقف شد.

ربیعی با اشاره به وقف یک قطعه باغ در شهرستان بهار استان همدان، افزود:این  باغ با ۶ هزار متر مربع مساحت و ارزش ریالی ۴۰۰ میلیون ریال به ثبت رسیده است که نیت واقف از وقف صرف در امور خیریه بوده است.

وقف های جدید در کردستان

ربیعی با اشاره به ثبت وقف های جدید طی ایام نوروز در استان کردستان گفت واقف خیر اندیش مهدی ساعدی ۵۰۰ متر زمین از محدوده شهر موچش شهرستان کامیاران را وقف احداث مسجد حضرت علی (ع) این شهر کرد.

سخنگوی سازمان اوقاف و امور خیریه ارزش این وقف را حدود ۵۰ میلیون تومان دانست و گفت: با توجه به نیاز ضروری مردم شهر موچش به احداث مسجد وقف زمین این واقف خیر اندیش بسیاری از مشکلات احداث مسجد زیبای امام علی (ع) را حل و فصل خواهد نمود.

وی از ثبت دومین وقف این استان در سال ۹۵ همزمان با برگزاری طراح آرامش بهاری خبر داد و گفت: واقف خیر اندیش سرکار خانم عزیزه اخی، یک باب ساختمان مسکونی به ارزش ۵۰ میلیون تومان را در روستای حسن آباد سنندج را وقف هزینه های ضروری و مایحتاج مسجد حسن آباد کرد.

ربیعی خاطر نشان کرد: سومین وقف استان وقف زمین با ارزشی در شهرستان سقز، توسط وارثین مرحوم حاج جلیل صالحی است که با نیت هزینه های مسجد حاج جلیل صالحی به ثبت رسید.

سخنگوی سازمان اوقاف و امور خیریه ادامه داد: این زمین با ارزش تجاری و مسکونی جهت هزینه های ضروری، طلاب، امام جماعت مسجد حاج جلیل صالحی به ثبت رسید.

وی چهارمین وقف استان کردستان در سال جدید را متعلق به واقف خیراندیش مریوان دانست و گفت: واقف خیر اندیش خانم رابعه فیضی یک باب منزل مسکونی به مساحت ۱۰۰ متر را وقف مسجد روستای سیف علیا ی مریوان کرد.

ربیعی افزود: این وقف جدید به ارزش حدود۳۰ میلیون تومان و با نیت هزینه های ضروری مسجد روستای سیف علیا به ثبت رسید.

موقوفه جدید کرمان

سخنگوی سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به ثبت وقف نوروزی در کرمان اظهار کرد: ۳۰۰ مترمربع زمین جهت ساخت مسجد توسط اکبر عباس زاده در یکی از روستاهای شهرستان راور وقف شد.

وقف برای تحصیل و ازدواج جوانان در هرمزگان

سخنگوی سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به ثبت ۹ موقوفه جدید در استان هرمزگان گفت: در یکی از این موارد ؛ رضا هاشمی زاده خورگو  ، واقف خیراندیش ششدانگ یک قطعه زمین واقع در شهرستان بندرعباس روستای خورگو به مساحت ۷۰۰ مترمربع را وقف احداث مسجد کرد.

وی اضافه کرد: همچنین حسن رخشان، واقف خیراندیش ششدانگ یک قطعه زمین به مساحت ۶۱۰ متر مربع واقع در شهرستان رودان استان هرمزگان را وقف  ساخت بناهای مذهبی، تجاری، کمک به فقرا و مستمندان، هزینه تحصیل و ازدواج جوانان کرد.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید