برخورد قاطع قانونی با مافیای دستفروشی ضرورت دارد | اتاق خبر
کد خبر: 334038
تاریخ انتشار: 28 فروردین 1395 - 22:11
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی بر ضرورت برخورد قاطع قانونی با مافیای دستفروشی در پایتخت تاکید کرد.

اتاق خبر: لاله افتخاری با اشاره به اقدامات قابل تقدیر شهرداری در راستای برقراری نظم و انضباط شهری در تهران گفت: انتخاب شهربان به عنوان نگهبانان حفاظت از قوانین ساخت و ساز و حریم معابر عمومی می تواند، از بسیاری از آفت ها و آسیب های شهری، اجتماعی، اقتصادی و روانی پیشگیری کند.

وی ادامه داد: وظیفه نهاد شهرداری علاوه بر مسائل مرتبط با زیبایی شهر، برخورد با هرگونه سد معبر است؛ چون بدون شک با وجود این سدمعبرها شهروندان از ازدحام و شلوغی شهر گلایه می کنند  و زمانی که این اتفاق بیفتد یعنی شهرداری در کار خود موفق عمل نکرده است.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی به حفظ حرمت افراد در کنار انجام وظیفه شهربانان اشاره کرد و گفت: لازم است نیروهای شهربان در هنگام اجرای قانون با احترام و درک موقعیت و مشکلات احتمالی دستفروشان نگهبان شأن این افراد نیز باشند؛ چرا که تعدادی از این اشخاص به دلیل تورم و مشکلات معیشتی خود در واقع دچار بیکاری هستند و این راه، یک روش موقت برای گذراندن زندگی آنان محسوب می شود.

وی در عین حال تاکید کرد: البته در کنار حفظ شأن دستفروشان نیازمند، باید با مافیای دستفروشی و خیابان فروش ها نیز برخورد قاطع و قانونی صورت گیرد.

افتخاری با تأکید بر ساماندهی دستفروشان در بازارچه های ویژه توضیح داد: بهتر است شهرداری برای رفع این معضل مکان هایی را برای حضور این افراد اختصاص دهد تا با این کار هم افراد بتوانند مایحتاج خود را تأمین کنند و هم دستفروشان امکان گذراندن زندگی پیدا کنند.

وی خاطرنشان کرد: فعالیت های شهرداری در حوزه شهربانی، حریم بانی، معبربانی و ساماندهی دستفروشان خیابانی تا کنون شایسته بوده است و در صورتی که این روند منجر به بیکاری و افزوده شدن بار مشکلات و پیامدهای ناخوشایند محیطی نشود جای تقدیر و تشکر دارد.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید