تداوم نقض آتش بس در یمن از سوی عربستان | اتاق خبر
کد خبر: 335339
تاریخ انتشار: 1 اردیبهشت 1395 - 13:18
جنگنده های متجاوز عربستان سعودی صبح امروز چهارشنبه برای دهمین روز متوالی (از زمان آغاز) آتش بس را نقض كردند .

اتاق خبر - به گزارش شبكه خبری المسیره ،نظامیان عربستان صبح امروز با حمله موشكی به 'التباب' در اطراف 'جبل حریم' در منطقه 'نهم دشت ملح' این منطقه از صنعا را هدف شلیك كاتیوشا قرار دادند.
نیروهای عربستان با شلیك كاتیوشا به سمت مناطق 'بارق وضبوعه' بار دیگر 'جبل الحول' در استان صنعا پایتخت یمن را هدف حملات موشكی خود قرار دادند.
سعودی ها همچنین مناطق المشجح، هیلان وصرواح در استان مارب را مورد حملات توپخانه ای خود قرار دادند.
همچنین جنگنده های متجاوز عربستانی آمریكایی طی دو نوبت منطقه الضباب در استان تعز را مورد حمله قرار داده دیوار صوتی در چند منطقه این استان را شكستند.
عربستان با شلیك سلاح نیمه سنگین به مواضع ارتش یمن وكمیته های مردمی در چند منطقه استان تعز از جمله مناطق العمری وذباب را مورد حمله قرار دادند.
سعودی ها منطقه الغیل در استان الجوف را مورد حملات موشكی وتوپخانه ای قرار دادند ارتش وكمیته های مردمی پیشروی آنها به سمت منطقه الغیل را دفع وشماری از آنها را كشته ویا زخمی كردند.
نیروهای عربستان با حمله به منطقه الزاهر در استان البیضاء قصد پیشروی در این منطقه را داشتند كه نیروهای ارتش وكمیته های مردمی حمله آنها را دفع كردند.
عربستان با ائتلاف برخی كشورهای عربی منطقه و با همراهی آمریكا از ششم فروردین سال گذشته حملات گسترده ای را علیه یمن آغازكرده تا«عبد ربه منصورهادی» رئیس جمهوری مستعفی وفراری این كشوررا به حاكمیت بازگرداند و از قدرت گرفتن انقلابیون یمنی كه امنیت شهرهای این كشور را تأمین می كنند، جلوگیری كند.
براثر این حملات، تاكنون هزاران یمنی از جمله زنان و كودكان شهید و یا زخمی شده و ده ها هزار نفر نیز آواره و 80 درصد تأسیسات زیربنایی، خدماتی و درمانی این كشور ویران شده است.

ایرنا

94110

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید