یک هیات خبری 85 نفره در راه تهران | اتاق خبر
کد خبر: 337026
تاریخ انتشار: 7 اردیبهشت 1395 - 13:42
همزمان در آستانه سفر رییس جمهوری کره به ایران اعلام شد
در طول ماههای اخیر و زمانی كه سفر خانم «پارك» به تهران قطعی شد، تقاضاهای زیادی از سوی شبكه های مختلف خبری این كشور جهت دریافت وزیرا به سفارت ایران در سئول ارسال شد كه در درخواست های دریافتی تقریبا نام بیشتر شبكه های خبری این كشور دیده می شود.

به گزارش اتاق خبر به نقل از ایرنا، کاظم سلطان احمدی رایزن سیاسی جمهوری اسلامی ایران در سئول اعلام كرد كه در جریان سفر «پارك گئون هی » رئیس جمهوری كره جنوبی به ایران گروهی متشكل از 85 خبرنگار از رسانه‌های مختلف این كشور وی را همراهی می‌كنند.

حضور گروه خبری 85 نفره همراه با رئیس جمهور كره جنوبی در ایران
وی اظهار داشت كه اهمیت سفر عالی‌ترین مقام سیاسی كشور كره به ایران باعث شده تا مقامات این كشور تصمیم به اعزام گروهی كامل از خبرنگاران روزنامه ها، سایت های خبری و شبكه های مختلف رادیو و تلویزیونی به تهران بگیرند.
وی گفت: در طول ماههای اخیر و زمانی كه سفر خانم «پارك» به تهران قطعی شد، تقاضاهای زیادی از سوی شبكه های مختلف خبری این كشور جهت دریافت وزیرا به سفارت ایران در سئول ارسال شد كه در درخواست های دریافتی تقریبا نام بیشتر شبكه های خبری این كشور دیده می شود.
او یادآور شد كه بیشتر رسانه های كره ای با دو نماینده در این سفر رئیس جمهوری خود را همراهی می كنند كه این موضوع علاوه بر اهمیت بالای این رویداد مهم سیاسی برای دست اندركاران رسانه ای كره جنوبی، در نوع خود بی نظیر است.
دیپلمات ارشد كشورمان در كره اضافه كرد: به غیر از هواپیمای دولت كره جنوبی؛ تجار و بازرگانان این كشور نیز درصدد تهیه یك فروند هواپیمای چارتر از سئول به تهران هستند تا علاوه بر اعزام بازگانان و صاحبان صنایع، بخشی از گروه خبری این كشور را نیز همراه با خود به ایران بیاورند.
سلطان احمدی همچنین از هیات پرتعداد كره ای ها در این سفر اشاره كرد و گفت: معمولا در جریان سفر خانم «پارك» به هر كشوری با توجه به نوع روابط، تعداد همراهان در نهایت به 150 تا 160 نفر می رسد اما در سفر وی به ایران بالغ بر 200 نفر او را همراهی خواهند كرد كه البته بخش قابل توجهی از تجار و بازرگانان كره ای در این آمار لحاظ نشده است.
وی با توجه به اهمیت این سفر؛ آینده روابط تجاری، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی كشور را با سفر رئیس جمهوری كره جنوبی به ایران قابل توجه دانست و تاكید كرد كه بدون شك این سفر شرایط جدیدی را در توسعه مناسبات تهران و سئول رقم خواهد زد.
سلطان احمدی همچنین خاطرنشان كرد كه كره ای های طی هفته های اخیر نشست های متعدد اقتصادی و سیاسی در راستای این سفر برگزار كرده اند كه همه این موارد نشان دهنده اهمیتی است كه آنان به توسعه و گسترش بیش از پیش روابط خود با ایران در زمینه های مختلف در نظر گرفته اند.
«پارك گئون هی» رئیس جمهور كره جنوبی به دعوت دكتر حسن روحانی رئیس جمهوری كشورمان سفر سه روزه خود را از 12 اردیبهشت ماه جاری به تهران آغاز می كند.
امضای چندین قرارداد همكاری، جستجوی راههای تقویت همكاری مشترك در حوزه های انرژی، بانك و بیمه، پروژه های زیربنایی، بهداشت و درمان، علمی، فناوری و فرهنگی نیز از مهمترین محورهایی است كه گفته می شود از سوی مسئولان دو كشور در این سفر مورد بحث و تبادل قرار می گیرد.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید