آمادگی 100 میلیارد تومانی دانشگاه آزاد برای احداث بیمارستان در آمل | اتاق خبر
کد خبر: 339974
تاریخ انتشار: 16 اردیبهشت 1395 - 17:29
وزیر بهداشت با اشاره به آمادگی دانشگاه آزاد برای سرمایه گذاری 100 میلیارد تومانی در بخش احداث بیمارستان در آمل گفت: طرح تحول سلامت برای ارائه خدمات مطلوب تر تکمیل می شود.

به گزارش اتاق خبر، حسن قاضی زاده هاشمی امروز در مراسم افتتاح بیمارستان امام خمینی(ره) آمل با اشاره به اینکه این پروژه پس از 31 سال به بهره برداری رسید، بیان کرد: پروژه هایی که به بهره برداری می رسند چند ماه زمان برای استفاده عموم مردم نیاز دارند که امیدواریم با صبوری مردم شاهد خدمت رسانی به مطنقه باشیم.

 وی با تاکید بر اینکه ساختمان و تجهیزات بخش کوچکی از کاری است که در این افتتاحیه مدنظر قرار گرفته است، خدمت به مردم را بخش مهم این افتتاح دانست و عنوان کرد: مردم باید بدانند که سلامتی نعمت بزرگی است که قدر آن را نمی دانیم؛ اگرچه وظیفه حکومت ها پیشگیری است اما مردم نیز به حکم عقل و شرع باید از آسیب رساندن به خود جلوگیری کنند و بسیاری از مسایل مربوط به حفظ سلامت را رعایت کنند.

 وزیر بهداشت با اشاره به اینکه با وجود همه افتتاح های صورت گرفته در حوزه بهداشت هنوز کاستی‌هایی وجود دارد، بیان کرد: شخص رئیس جمهور طرح تحول سلامت را پیشنهاد کردند و امروز که به مرحله اجرا رسیده است که نشان می دهد بسیاری از مسایل دیده شده است.

 وی با اعلام اینکه در مازندران 400 پروژه عمرانی از محل طرح تحول سلامت اجرا شده است، تصریح کرد: در حوزه بهداشت و درمان آمل هنوز نیازها و کمبودهایی وجود دارد که پیگیری می شود.

 هاشمی با بیان اینکه قول راه اندازی دانشکده پزشکی در شهرستان آمل را داده ایم و این منوط به ساخت بیمارستان از سوی دانشگاه آزاد است، افزود: دانشگاه آزاد برای راه اندازی دانشگاه پزشکی باید بیمارستانی در این منطقه احداث کند.

وی با تاکید بر اینکه دانشگاه آزاد اعلام آمادگی کرده است 100 میلیارد تومان در این حوزه هزینه کند، اظهار کرد: این بیمارستان علاوه بر ارائه خدمات به مردم می تواند به محلی برای کارآموزی و کسب تجربه پزشکان و پرستاران نیز باشد.

 وی با بیان اینکه در زمینه تامین نیروی انسانی بیمارستان امام خمینی آمل از افراد بومی این منطقه نیز گفت: دانشگاه علوم پزشکی در این زمینه توجه کافی دارد اما تاکید می کنیم که حتما نیروی انسانی از منطقه تامین شود.

 وزیر بهداشت با اعلام اینکه دولت و مجلس اجازه استخدام جدید را نمی دهند، افزود: مشکلاتی در این زمینه نیروی انسانی در وزارت بهداشت وجود دارد که از جمله اینکه هنوز مجوز تبدیل وضعیت ها صادر نشده و نیروی جایگزین بازنشستگان نیز تامین نشده است.

 وی تاکید کرد: امیدواریم با همکاری دولت و مجلس این مشکلات مرتفع شود.

 وزیر بهداشت با بیان اینکه با اجرای طرح تحول سلامت توانستیم بسیاری از مشکلات حوزه بهداشت و درمان را مرتفع کنیم، تصریح کرد: برای ارائه بهتر خدمات، طرح تحول سلامت تکمیل تر شده و خدمات بهتری در این راستا ارائه می شود.

منبع: ایسنا

94104

نظرات
ADS
ADS
پربازدید