كاهش تورم از سوي مردم قابل لمس نيست | اتاق خبر
کد خبر: 341323
تاریخ انتشار: 21 اردیبهشت 1395 - 16:54
رسالت به نقل از آيت الله مكارم شيرازي:
روزنامه رسالت در شماره سه شنبه 21 ارديبهشت در تيتر يك به سخنان مرجع عظام تقليد در ديدار با محمدرضا عارف اشاره كرد و به نقل از وي نوشت: آمارهايي كه در مورد كاهش نرخ تورم اعلام مي‌شود را انكار نمي‌كنيم اما آنچه در خصوص كاهش آمار تورم و تك نرخي شدن آن بيان م

اتاق خبر - اين روزنامه با انتشار عنوان با انبوه كالاهاي وارداتي نمي توان از توليد ملي سخن گفت، آورد: آيت الله عبدالله جوادي آملي در ديدار محمدرضا عارف قاچاق و واردات بي رويه كالاهاي غير ضروري به كشور را از آفات اقتصاد كشور عنوان كرد و ابراز داشت؛ وقتي كشور با انبوهي از كالاهاي وارداتي مواجه است نمي توان سخن از توليد ملي و اشتغال به ميان آورد؛ اگر جلوي ورود كالاي قاچاق گرفته شود، اشتغال ايجاد شده و بيكاري از جامعه رخت بر خواهد بست. وي با بيان اينكه كشور ما، كشوري غني و برخوردار از نعمات و مواهب الهي است، اظهار داشت: با وجود اين همه منابع غني در داخل كشور، واردات برخي كالاها كه در كشور امكان توليد آن وجود دارد، دليلي جز سوء مديريت و در برخي موارد بي غيرتي ندارد.
روزنامه رسالت با انتخاب عنوان غوغا در آشيانه حاميان سعودي داعش، مي نويسد: تغييرات سياسي اخير صورت گرفته در عربستان، نماد و نشانه اي ديگر دال بر شكست سياست هاي رياض در منطقه و آشفتگي در داخل دربار اين كشور است. عربستان به عنوان صالي ترين حامي داعش، هم اكنون چشم به آينده اي نامعلوم دوخته است. از يك سو وقوع شكستهاي مكرر داعش و گروههاي تكفيري مورد حمايت سعودي ها در منطقه و از سوي ديگر، منازعات داخلي قدرت ميان شاهزادگان سبب شده است تا زير ساختهاي قدرت سياسي و اقتصادي در عربستان روز به روز سست تر شود. ايجاد چند تغيير در كابينه عربستان و از همه مهم تر، بركناري وزير نفت عربستان، در نوع خود قابل تامل است. اين تغيير و تحولات و تلاش براي تغيير ساختار دولت، درست در زماني شروع شد كه عربستان در شرايط دشواري قرار دارد. نظم منطقه اي كه عربستان مدت ها هدايت آن را در دست داشت، فروپاشيده است، عراق، سوريه و يمن درگير جنگ هستند، ايران در حال توسعه نفوذ خود است، افت قيمت نفت، اقتصاد عربستان را تكان داد و باعث كسري شديد بودجه دولت شده است.
اين روزنامه با اشاره به عنوان قاچاق 20 ميليارد دلاري از موانع مهم اقتصاد مقاومتي است، نوشت: علي لاريجاني رئيس مجلس شوراي اسلامي در بيست و يكمين همايش رؤسا، فرماندهان، معاونان و مديران نيروي انتظامي با بيان اينكه با وجود 20 ميليارد دلار قاچاق در كشور، اقتصاد مقاومتي شكل نمي گيرد و بايد اين معضل رفع شود، افزود: اين قاچاق به توليد ضربه مي زند چرا كه با وجود كالاي قاچاق اساسا كارخانه اي راه اندازي نمي شود و توليدي شكل نمي گيرد.
ايران موشك بالستيك دو هزار كيلومتري با خطاي 8 متر را تست كرد، عنوان ديگر روزنامه رسالت محسوب مي شود، در اين مطلب مي خوانيم: معاون آماد، پشتيباني و تحقيقات صنعتي ستاد كل نيروهاي مسلح از تست يك موشك بالستيك با برد 2 هزار كيلومتر خبر داد. سردار علي عبداللهي در جشنواره علمي باقرالعلوم (ع) گفت: موشكي با برد 2000 كيلومتر با خطاي 8 متر را ما دو هفته پيش تست كرديم، خطاي 8 متر يعني هيچ، يعني صفر، يعني بدون خطا. وي افزود: اين موشك بالستيك را مي‌توانيم هدايت كنيم، از جو خارج شده و مجددا به جو بازگشته و بدون خطا به هدف اصابت كند. معاون ستاد كل نيروهاي مسلح نام اين موشك را اعلام نكرده است.
اين روزنامه همچنين در صفحه نخست عنوان هاي «مادر شهيدان مدافع حرم: اي كاش 10 پسر داشتم و همه را فداي حضرت زينب(س) مي كردم»، «آيت الله آملي لاريجاني: امنيت كشور براي مردم ملموس است» و «سرادار اشتري: عزم ناجا براي مبارزه با دانه درشت هاي قاچاق» را منتشر كرد.
ایرنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید