هفته دهم کورس اسب‌دوانی بهاره گنبد برگزار شد | اتاق خبر
کد خبر: 344311
تاریخ انتشار: 31 اردیبهشت 1395 - 20:12
هفته دهم مسابقات کورس اسب‌دوانی بهاره گنبدکاووس در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از مهر، در هفته دهم این رقابت‌ها عصر پنج‌شنبه ۶۴ راس اسب از نژادهای ترکمن، دوخون و تروبردداخلی در هفت دور هزار، هزارو۵۵۰ و هزارو۶۰۰ متری با یکدیگر به رقابت پرداختند که در پایان ۵۱۹ میلیون و ۷۵۰ هزار ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های هفت‌گانه اهدا شد.

در دور اول اسب‌های ترکمن دو ساله با امتیاز مبتدی و نبرده به مسافت هزار متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که بنیامین جرجانی با اسب گل کاریز زودتر از سایرین از خط پایان گذشت و اسحاق یزدانی با اسب یل مایه و طاهر گوگ نژاد با اسب آتایار به ترتیب دوم و سوم شدند.

رقابت دور دوم میان اسب‌های دوخون سه ساله با امتیاز مبتدی و نبرده به مسافت هزار متر بود که کمال دالیجه عطا با اسب نیولی عنوان اول را به دست آورد و مهرداد خوجملی با اسب رومیا و جواد آچاک با اسب دازبهار به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند.

در دور سوم اسب‌های دوخون دو ساله با امتیاز نبرده به مسافت هزار متر با یکدیگر رقابت کردند که کمال دالیجه عطا با اسب سیگان موفق به کسب مقام اول شد و امیر عطاگزلی با اسب تیهو و بنیامین جرجانی با اسب های لیدی به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را به دست آوردند.

رقابت در دور چهارم میان اسب‌های تروبردداخلی سه ساله و هشت تا ۱۸ امتیازی به مسافت هزار و ۵۵۰ متر شکل گرفت که جواد آچاک با اسب هارس زودتر از سایرین از خط پایان عبور کرد و نادر صالح پور با اسب هج استار و کمال صالح پور با اسب چندو به ترتیب دوم و سوم شدند.

در دور پنجم اسب‌های دوخون سه و چهار ساله و هشت تا ۱۶ امتیازی به مسافت هزار و ۶۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که مهدی قورچای با اسب چندو نخستین نفر از خط پایان عبور کرد و کمال دالیجه عطا با اسب های پریون و مهرداد خوجملی با اسب شریف خان نفرات دوم و سوم از خط پایان گذشتند.

اسب‌های دوخون چهار و پنج ساله و ۵۲ تا ۶۴ امتیازی برگزار کننده رقابت دور ششم به مسافت هزار و ۵۵۰ متر بودند که نورمحمد بهادر با اسب کومانچی مقام اول را کسب کرد و بنیامین جرجانی با اسب فرنیا و کمال دالیجه عطا با اسب یونیک استار به ترتیب عنوان‌های دوم و سوم را به دست آوردند.

در دور هفتم و پایانی اسب‌های ترکمن سه و چهار ساله و ۱۰ تا ۲۰ امتیازی به مسافت هزار و ۵۵۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که کمال دالیجه عطا با اسب جوهر سنجر زودتر از سایرین به مقصد رسید و بنیامین جرجانی با اسب بارگل و نادر صالح پور با اسب آون آلان به ترتیب دوم و سوم شدند.

در هفته دهم مسابقات کورس اسب‌دوانی بهاره گنبدکاووس، کمال دالیجه عطا با کسب سه مقام نخست، یک مقام دوم و یک مقام سوم بهترین چابکسوار هفته لقب گرفت.

هفته یازدهم این رقابت‌ها عصر جمعه در مجموعه سوارکاری شهرستان گنبدکاووس برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید