آیت الله موحدی کرمانی: مسئولان قوا با همدلی و هماهنگی مشکلات کشور را حل کنند | اتاق خبر
کد خبر: 350086
تاریخ انتشار: 22 خرداد 1395 - 05:58
امام جمعه موقت تهران گفت: مسئولان قوا باید با همدلی و هماهنگی مشکلات کشور را حل کنند زیرا مشکلات زیاد است.

به گزارش اتاق خبر، آیت الله محمدعلی موحدی کرمانی در خطبه دوم نمازعبادی سیاسی این هفته تهران افزود: این انقلاب امروز دست من و شما امانت است؛ مواظب باشید دو خطر «جهالت و ظلم و ستم» ما را تهدید می کند.
امام جمعه موقت تهران گفت: همه مسئولان باید با همدلی و هماهنگی چرخ های اقتصادی کشور را به حرکت در آورند تا به مرحله اقتصاد مقاومتی برسیم؛ رفع رکود، کاهش تورم، مبارزه با مفاسد اداری و اقتصادی، مبارزه جدی با قاچاق، اهتمام جدی به فرهنگ دینی جامعه به ویژه جوانان از این مسیر محقق می شود.
وی ادامه داد: بیایید تصمیم بگیریم یک جهاد کبیر انجام دهیم یعنی فریب دشمن را نخوریم؛ همه بویژه مسئولان باید از تبعیت دشمن به ویژه آمریکا در عرصه های فرهنگی، سیاسی و اقتصادی بپرهیزند.
امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه باید از وضعیت برخی انسان های گمراه عبرت گرفت، گفت: عربستان سعودی که روزی خود را خادم الحرمین(ع) می دانست و متاسفانه امروز نیز می داند، به چه سرنوشتی گرفتار شده و چطور سقوط کرده است.
آیت الله موحدی کرمانی افزود: عربستان سعودی از خدا بریده و به دامن آمریکا و رژیم اشغالگر قدس افتاده و بجای بندگی خدا بندگی آمریکا را پذیرفته است.
وی ادامه داد: همچنین بجای فراهم آوردن مقدمات انجام مراسم حج و پذیرایی از ضیوف الرحمان، اقدام به نسل کشی در یمن و حمایت ملی و تسلیحاتی از گروه های تکفیری و ترویستی می کند و برای ریختن خون مسلمین، هیج حد و مرزی نمی شناسد. این (سرنوشت) باید برای ما عبرت باشد که اگر انسان از خدا جدا شد به چه وضعی مبتلا می شود.
امام جمعه موقت تهران در ادامه از متصدیان مصلی نماز جمعه پایتخت خواست بکوشند تا هرچه زودتر نمازگزاران از مصلی امام خمینی(ره) استفاده کنند.
آیت الله موحدی کرمانی افزود: مصلی برای نماز جمعه است برای تجارت نیست. من از نمازگزاران خجالت می کشم که با حالت روزه، روی آسفالت داغ مقابل آفتاب، مستمع خطبه ها و بعد نماز جمعه هستند.
وی ادامه داد: متصدیان مصلی احساس مسئولیت کنند؛ چرا مصلی در جایگاه اصلی خود قرار نمی گیرد؟ مصلی محل نماز جمعه است. بدانید این ظلم به نمازگزاران و روزه داران است که زیرآفتاب نماز می خوانند و به شما هشدار می دهم که خداوند از این ظلم به سادگی نمی گذرد لذا سعی کنید هرچه زودتر مصلی را برای طول سال آماده کنید.
امام جمعه موقت تهران در ادامه به بیست و هفتمین سالگرد رحلت امام خمینی(ره) اشاره کرد و گفت: امام به اسلام و مسلمان کشور که در سلطه کفار بود عزت داد، فریاد زد و مردم نیز خوب جواب دادند و تبعیت کردند.
آیت الله موحدی کرمانی افزود: امام (ره) فریاد زد، مردم تبعیت کردند؛ در دوران مبارزه یک فریاد بلند بود و آن فریاد ولی امر بود؛ این رمز موفقیت بود، امروز نیز رمز موفقیت همین است.
وی با تاکید بر اینکه «باید یک صدا به گوش برسد» ادامه داد: قانون اساسی می گوید سیاست های کلی نظام پس از مشورت با مجمع تشخص(مصلحت نظام)، شخص ولی فقیه معین می کند و همه باید از آن تبعیت کنند؛ همه برنامه های فرهنگی، سیاسی، اقتصاد و سیاست خارجی را باید شخص رهبر تعیین کند.
امام جمعه موقت تهران گفت: همه باید حول محور ولی فقیه وحدت داشته باشیم و بدانیم چند صدایی دشمن را امیدوار می کند و به همدلی و همزبانی آسیب می زند.
آیت الله موحدی کرمانی افزود: مجلس خبرگان رهبری در بیانیه خود به این امر مهم تاکید فراوان داشتند کسانی که سخن می گویند مراقب باشند اصل یکصدایی را عملی کنند؛ مردم یکصدا شوند و سپس آن مسیر را دنبال کنند؛ خوشبختانه مردم چنین هستند و اگر ضرری باشد، به کسانی می رسد که صدا و زمزمه دیگر دارند.
امام جمعه موقت تهران همچنین در خطبه اول نماز عبادی-سیاسی گفت: همه درباره دشمنان خارجی زیاد حرف شنیده‌ ایم؛ آمریکا، رژیم صهیونیستی و غرب همراه آمریکا و بویژه آل سعود، دشمنانی برای ایران اسلامی هستند؛ زیاد گفته‌ ایم که باید دشمن، توطئه‌ ها و نقشه‌ های آنها را بشناسیم و در مقابل آن، به طور مناسب اقدام کنیم.
آیت الله موحدی کرمانی افزود: کمتر مطرح شده است که همین برنامه را در مقابل دشمن داخلی نیز داشته باشیم؛ «شیطان و هوای نفس» دشمنان ما هستند و نقشه ‌های متنوع دارند، لذا خیلی باید مراقب بود که گرفتار توطئه‌ های شیطان نشویم.
وی ادامه داد: اگر انسان به دام شیطان افتاد، شیطان او را به زمین می ‌چسباند و اسیر هوای نفس می‌ شود. انسان باید توطئه‌ های شیطان را بشناسد و نقاط ضعف بی شمار خود را دریابد.

منبع: ایرنا

نظرات
ADS
ADS
پربازدید