کالاهای تولیدی استان فارس به 84 کشور صادر می شود | اتاق خبر
کد خبر: 351496
تاریخ انتشار: 26 خرداد 1395 - 12:05
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس گفت: براساس آمار رسمی گمرک جمهوری اسلامی ایران، محصولات تولیدی در این استان به 84 کشور صادر می شود.

اتاق خبر:علی همتی در دیدار با بهرام پارسایی، نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی افزود: حدود 65 درصد صادرات این استان روانه کشورهای عراق، امارات عربی متحده، افغانستان و چین می شود و این کشورها در صدر فهرست واردکنندگان کالا از فارس هستند.
وی گفت: سالانه 650 میلیون دلار کالای غیرنفتی از گمرک استان فارس به خارج از کشور صادر و 184 میلیون دلار کالا وارد استان می شود که این امر نشانگر گردش بزرگ اقتصادی در فارس است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس، سرمایه گذاری در بخش صنعت این استان را 564 هزار و 560 میلیارد ریال بیان کرد و افزود: فارس از نظر جذب سرمایه گذاری صنعتی در رتبه هشتم کشور قرار دارد.
وی، میزان اشتغال ایجاد شده در بخش صنعت استان فارس را 95 هزار و 636 نفر عنوان کرد و گفت: استان از لحاظ اشتغال صنعتی در رتبه 10 کشور و در بحث صدور پروانه های بهره برداری با چهار هزار و 167 پروانه بهره برداری در رتبه پنجم کشور قرار گرفته است.
وی گفت: هم اینک از 532 معدن فعال استان فارس، سالانه 48 میلیون تن مواد معدنی استخراج می شود که زمینه اشتغال هفت هزارو 329 نفر را فراهم کرده است.
نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی در این دیدار گفت: برای توسعه همه جانبه در فارس توجه جدی به دانشگاه ها، بهره مندی از دیدگاه های کارشناسانه استادان دانشگاه ها، صاحب نظران ومتخصصان حوزه اقتصادی و ارتباط واقعی دانشگاه و صنعت وهمدلی وهمکاری بیش از پیش مسئولان ارشد استان موجب هموار شدن مسیر رشد اقتصادی و ایجاد تحولات چشمگیر در منطقه خواهد شد.
بهرام پارسایی با تاکید بر ضرورت گام برداشتن در مسیر تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی افزود: حضور سرمایه گذاران دربخش های مختلف صنعتی، تولیدی، معدنی و تجاری وگردشگری، زمینه ساز توسعه همه جانبه اقتصادی در فارس و تحقق شعار ابلاغی رهبر معظم انقلاب در اقتصاد مقاومتی ، اقدام وعمل است که همه موظف هستیم برای تحقق این شعار تلاش کنیم.
وی اظهار کرد: توجه به آمایش سرزمین و اولویت های سرمایه گذاری خاص هرمنطقه به دور از ملاحظات سیاسی، توجه به تولید داخلی و حمایت از آن، در دست گرفتن بازارهای جهانی توام با اقتصادی پویا و مقاوم بهترین و عملیاتی ترین راه نجات استان و کشور از مشکلات اقتصادی است.
نماینده مردم شیراز درمجلس شورای اسلامی گفت : استان فارس ظرفیت‌های مناسبی در زمینه فضای کسب و کار دارد و بنابراین با همیاری مردم و مسئولان استانی و کشوری در مسیر تعالی استان پهناور فارس می کوشیم.

منبع:ایرنا

نظرات
ADS
ADS
پربازدید