سه سهمیه المپیکی که براحتی برای بوکس ایران از دست رفت! | اتاق خبر
کد خبر: 357704
تاریخ انتشار: 17 تیر 1395 - 18:23
بوکس ایران با نرفتن به ونزوئلا براحتی شانس کسب سه سهمیه المپیک را از دست داد در حالی که در برخی اوزان این مسابقات با یک یا دو پیروزی می شد مسافر ریو شد!

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، بوکس ایران قرار بود با سجاد محمدپور، سجادمحرابی و امین قاسمی پور در مسابقات بوکس حرفه ای در ونزوئلا که رقابت‌های گزینشی المپیک ریو 2016 بود شرکت کند که اعزام این تیم به دلیل عدم صدور روادید از سوی آلمان و فرانسه لغو شد.

لغو شدن این سفر پیامدهای زیادی داشت و برخی کارشناسان سهل انگاری و تعلل مسئولان فدراسیون و برخی دیگر همکاری نکردن کشورهای اروپایی برای صدور ویزا را دلیل لغو این سفر دانستند اما آنچه مهم است این است که این سفر مهم و سرنوشت ساز برای بوکس ایران لغو شد تا شانس کسب سه سهمیه المپیک از دست بوکس ایران برود و بوکس ما با تنها یک بوکسور در المپیک ریو حاضر باشد.


سه سهمیه که براحتی از دست رفت

مسابقات ونزوئلا با شناخت نفرات برتر به پایان رسید و با نگاهی اجمالی به جدول این مسابقات می‌توان فهمید که بوکسورهای ایران شانس خوبی برای کسب سهمیه المپیک چه شانس خوبی را از دست دادند و نمایندگان ما در اوزان خودشان اگر به این مسابقات می‌رفتند با یک یا نهایتاً دو پیروزی سهمیه می گرفتند.

به طور مثال با فرض حضور سجادمحمدپور در وزن 52 کیلوگرم او با کمی شانس می‌توانست با دو ظیروزی سهمیه بگیرد. در این وزن 6 بوکسور از کشورهای ونزوئلا، اوکراین، هند، آلمان، کلمبیا و نیکاراگوئه حضور داشتند.

در وزن 69 کیلوگرم امین قاسمی‌پور هم باید با 7 بوکسور برای المپیکی شدن مبارزه می کرد. نمایندگان یونان، مکزیک، اوکراین، اسپانیا، هند، آلمان و آمریکا در این وزن حضور داشتند.
در وزن 75 کیلوگرم هم سجاد محرابی باید با9 بوکسور از کشورهای اکوادور، ترکیه، دومنیکن، صربستان، اسپانیا، بلغارستان، رومانی و آلمان مصاف می‌کرد که اگر با قرعه مناسبی روبه رو می‌شد براحتی با دو پیروزی سهمیه می‌گرفت.

احسان روزبهانی در وزن 81 کیلوگرم تنها نماینده بوکس ایران در المپیک ریو 2016 است که او هم این سهمیه را از حضور در مسابقات بوکس حرفه ای در بلغارستان کسب کرد.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید